-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Import jednoho bodu z Přibyslavi
24.3.2014
Po vysoké výhře nad Jaroměřicemi a prohře se suverénními Okříškami se starší žáci vypravili za štěstím i za body do nedaleké Přibyslavi. Soupeřem v posledním regulérním turnaji sezóny jim tak byly týmy, které svůj první souboj se Žďárem vyhrály, takže jim měl Hippos co vracet.

Zatímco se tým Aleše Hanáka staršího i mladšího pohybuje v klidných vodách středu tabulky, tak Bystřice je příjemným překvapením celé soutěže – drží s poměrně slušným náskokem vynikající 4. příčku, kterou by v případě importu bodů mohli v pohodě udržet. Navíc oba dva soupeři přijeli do Přibyslavi s plnou sestavou, daly se tedy očekávat velké florbalové bitvy.
Hippos Žďár nad Sázavou – SK JeMoBu 3:3 (0:0; 1:0; 2:3)

Utkání plné zvratů s nakonec šťastným happyendem pro Hippos. Ten do utkání vstoupil aktivněji, hráči předváděli poměrně nebojácný výkon, byť obě strany hrály opatrnou partii. První se osmělili útočníci žďárských – mimo mířil Macháček, 2 skvělé zákroky proti Krausovi vytáhl z čepice brankář soupeře, pak žďárský snajpr odmítl skórovat do prázdné branky, trefujíce tyčku. Ovšem i Moravské Budějovice hrozily střelami z dálky – proti nim se skvěle vytáhl Radim Klement. Jeho fenomenální zákroky z něj učinily hvězdu utkání, protože i v dalším průběhu utkání doháněl soupeře k šílenství.

Ve druhé třetině zápas začínal mít obrátky, překvapivě aktivní byla v útoku JeMoBu nejmladší hráčka , kterou musel umravňovat Jirka Kraus (mladší), který předvedl na křehounkou dívku kriminální faul u mantinelu. Rozhodčí Tomáš Zástěra ovšem nic neviděl. Žel to nebylo naposled v tomto utkání. Avšak Jirka se poté předvedl i v pozitivnějším světle, jeho lehké nahození propustil brankář hostí za svá záda. To bylo vše ve druhé třetině, ve třetí ale přišly tradičně chyby Hrochů v obraně a soupeř konečně překonal Radima Klementa, a to hned třikrát. V závěru utkání stáhl kouč Hipposu hru na 2 lajny, které doslova JeMoBu rozemlely a dočkaly se srovnání na konečných 3:3. V závěrečném tlaku, směřujícím za vítězstvím byl pak očividně mimo pravidla sražen Radek Sochor, následkem čehož hráč JeMoBu upaloval na branku, Martin Paseka pak hasil faulem, po kterém bylo půl minuty před koncem nařízeno trestné střílení. S ním ale David Taflíř naložil dosti lajdácky, a tak měl Hippos stále možnost jít za vítězstvím. I ve 4 lidech by mu to i šlo, avšak času zbylo velmi málo.

Nakonec jsme tedy brali z tohoto utkání bod a dobrý pocit z poctivě odvedené práce, museli jsme také poděkovat rodičům, kteří ovšem na své fanouškovské vzepjetí stále čekali, třeba do následujícího střetnutí.

Branky: Dočekal, Kraus, Macháček; bez asistence.

ASK Bystřice n. P. – Hippos Žďár nad Sázavou 7:3 (1:1; 3:0; 3:2)

A rodiče vskutku začali v tomto utkání fandit. Bodejť by ne, když v posledním zápase přibyslavského turnaje sehrál Hippos více jak vyrovnanou partii s Bystřicí, soupeřem, který nás na podzim přejel vcelku bez problémů 4:11. Měli jsme mu tedy co vracet.

Utkání začalo v rychlém tempu, zejména první pětka Bystřice nám zle zatápěla. V brance ale nastoupila stálice hipposáckého brankoviště, Katka Holemářová, která byť byla zpočátku dost nervózní, znovu rozchytala utkání ve velkém stylu. Mimochodem, na naší Kačenku se přijel podívat dokonce trenér regionálního výběru starších žáků p. Mülfait s tím, že by ji viděl jako potenciální jedničku za Kraj Vysočina. Problémem je ovšem ten, že Káťa je dívka, za starší žáky mohou hrát pouze chlapci. I tak to je pocta, o které se žel zbytku týmu možná jen tak sní.

První gól sice vstřelil bystřický Čížek, který se v utkání trefil ještě čtyřikrát, ale kontroval povedenou střelou z dálky Dan Obrdlík. Ve druhé třetině pak Katka vytáhla zákrok, který se povede gólmanovi jednou za život. Stejný zákrok, jakým oslnil Dominik Hašek proti Američanům v Naganu nebo pan Holeček proti Sovětům v sedmasedmdesátém, Martin Brodeaur ve finále Stanley Cupu v r. 2001, a třeba Tomáš Kafka ještě nikdy – již vleže vykopla nohu vzhůru a soupeř, jmenovitě Pavel Kuda, si na ní vylámal zuby. Zkrátka nikdo z přítomných nechápal, a tak šla hra dál. Pak ale znovu přišly ani ne tak hrubky jako spíš hrubice ve hře Hipposu a soupeř začal odskakovat, jeho narůstající vedení nedokázala žďárská sestava zachytit. V půlce utkání si vzal kouč Hipposu time-out, protože Bystřice odskočila již na 3 branky. Výsledkem bylo opětovné stáhnutí sestavy a vzrůstající tlak Hipposu, který vyústil ve festival neproměněných šancí, kdy se ujaly pouze dvě střely švihem nejproduktivnějšího hráče týmu, Freddyho Macháčka, mladšího brášky kdysi fenomenálního brankáře A-týmu Hipposu. Na konečné zúčtování to ale na Bystřici nestačilo.

Branky: 2 x Macháček, Obrdlík. Asistence: Kraus, Láznička.
Sestava Hipposu: Holemářová, Klement – Burian, Cisárik, Dočekal, Kraus, Kuneš, Láznička, Macháček, Neubauer, Obrdlík, Paseka, Rous, Sochor, Svoboda, Ušák, Ušáková.

Zhodnocení trenéra: „Máme vyrovnanou skvělou dvojici brankářů, kteří dávají týmu šanci na zisk bodů snad proti každému týmu na Vysočině. Ale pak máme podle mého názoru 3 lajny hráčů, které stále nestačí přehrát a porazit své soupeře. Když už se daří jakžtakž kombinovat, pak zase nedáme jasné góly, navíc neustále produkujeme strašně velké množství chyb.“

Do konce Ligy Vysočiny starších žáků tak zbývají již jen dohrávka dvou utkání s Jaromeřicemi v sobotu 19. 4. v Třebíči. V případě vyhry v obou utkání by se Hrošíci přehoupli přes 10 bodů, což by sice nebyl kdovíjaký úspěch, ale opticky by to vypadalo lépe.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je středa 22. 5. 2019
Svátek slaví Emil