-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

B-tým doma body neztratil
2.2. 2014
Výkon z minulého kola proti favoritovi z Okříšek ještě hráči Béčka vylepšili. I když udělali v obraně mnohem více chyb, zlepšili produktivitu a nepříznivě se vyvíjející zápas ubojovali ve vítězství 10:9. Ve druhém utkání si poradili s B-týmem Bystřice 18:1, ale rozjezd byl pomalejší, debakl se začal rodit až od polovinu zápasu a v závěrečné části, kterou Žďár vyhrál 11:0.

Hippos Žďár n/S. B - PSKC Okříšky-Kněžice 10:9 (1:2, 1:3, 8:4)

Receptem na Okříšky, který si Hroši přinesli z minulého utkání, měla být pevná obrana. Navíc podpořená kanonýrem Kosem z A-týmu. První příležitost dostali domácí již po dvou minutách, kdy byl vyloučen Salák. Přesilovka však skončila bez gólového efektu. První se prosadili hosté, skákavá přízemní střela skončila za zády gólmana Krátkého. O vyrovnání se vzápětí postaral kapitán Řádek, který na hraně brankoviště uplatnil svůj důraz. Okříšky se znovu ujaly vedení v deváté minutě.
Za Hippos srovnal Kos ze své oblíbené parkety na začátku prostřední části. Ovšem Kafka svou nepřesnou rozehrávkou našel pouze volného Saláka, který pozdravil, poděkoval a nedal Krátkému šanci. O chvíli později byl vyloučen žďárský Staněk, ale trestnou lavici zahřát nestihl. Hosté přesně sehraným volným úderem odskočili na 2:4. Od té chvíle se hra přelévala z jedné strany na druhou. Pasáže plné soubojů střídaly rychlé branky na obou stranách. Další zářez si Okříšky připsaly těsně před koncem druhé třetiny a do závěrečné pasáže vstupovaly s jasným náskokem.

Jenže v ní se Kos rozvzpomenul na to, že umí dávat branky a hned v první minutě snížil. Jenže přišla další minela zadáků Žďáru a Okříšky nekompromisně trestaly - 3:6. Poté Filip Dvořák zachránil další brejk hostí, v kleku našel dlouhým pasem Kosa a ten znovu rozvlnil síť hostujícího gólmana. Žďáru se poté naskytla další přesilovková příležitost ke snížení, ale hostující Kourek v oslabení umyl dva žďárské bránící hráče, ze třetího udělal jen přihlížející figurku a předložil Plavcovi ideální gólovku. Až poté zapnuli Žďárští na vyšší rychlostní stupeň. Přesilovku nakonec využil Tlustý, kterému se po nahrávce Dvořáka rozestoupila hostující čtveřice a on mohl dokráčet až k páté brance domácích. Pak ovšem Hippos nezachytil střídání hostí, útočníci naskákali za domácí obranu a rychlý brejk opět proměnili. Krátký byl bez jakékoliv šance. V divoké pasáži pak Tlustý vylovil balonek z předbrankového prostoru a snížil na 6:8. Za půl minuty pak asistoval Tomáši Dvořákovi na kontaktní branku. Okříšky si vzaly time-out a taktické pokyny přetavily v devátý gól o dvacet vteřin později. O snížení se postarala dvojice bratří Dvořáků. Filip prokličkoval celé hřiště a předložil Tomášovi do ideální pozice - 8:9. Závěr utkání režíroval Petr Kos. Ve 41 minutě pro něj balonek vybojoval Staněk a žďárský střelec se nemýlil. Minutu a půl před koncem pak Filip Dvořák excelentním obranným zákrokem na polovině hřiště zastavil trojici unikajících hostujících útočníků a ještě stihl přihrát Kosovi, pro kterého rozhozená obrana Okříšek nepředstavovala velký problém. To bylo poprvé, kdy se Hippos dostal do vedení. To však i díky vyloučení hostujícího Saláka v závěru udržel a připsal si velmi cenné tři body proti týmu z čela soutěže.

branky: Kos 5, Tlustý 2, T. Dvořák 2, Řádek, asistence: F. Dvořák 4, Staněk 2, Tlustý, T. Dvořák, Kafka.
Hippos Žďár n/S. B - ASK Bystřice n.P. B 18:1 (2:0, 5:1, 11:0)

Domácím se po úspěšně zvládnutém utkání proti Okříškám a také relativně dlouhé pauze mezi zápasy nastupovalo lehčeji. A hned se také dostávali do šancí. Ale Kos, Imramovský i T. Dvořák ve střeleckých pozicích selhali. Tak to na sebe vzal Filip Dvořák a individuální akci přes celé hřiště otevřel skóre. To mohl navýšit Tlustý, ale z trestného střílení neuspěl. Poté hostující Sitař neustál sporný výrok rozhodčích a tak dlouho se je o svém názoru snažil nevybíravě přesvědčit, až pro něj utkání skončilo. Dlouhou přesilovku však Hippos využil pouze jedenkrát, znovu se prosadil Filip Dvořák s asistencí Tlustého.

Na začátku druhé části získal Hippos další početní výhodu a žďárský bek F. Dvořák v ní po přihrávce Imramovského zkompletoval hattrick. Pak se teprve začali prosazovat žďárští útočníci. Kos ideálně našel Staňka, který již zvyšoval na 4:0. Poté byl za hrubost vyloučen Tlustý, ale Řádek i ve čtyřech skvěle vybojoval balonek pro Kosa, který se v oslabení nemýlil. Vzápětí se Kos prosadil znovu, tentokrát asistoval Imramovský. O jediný úspěch hostí se postaral Prosecký, kterému žďárská obrana srazila vysoký balonek rovnou na hokejku. Tím překazil Mifkovi čisté konto. V té době však Bystřici došly síly, uchylovala se pouze k dlouhým nazahovaným balonům, které domácí obrana bez problémů sbírala a rozehrávala útočníkům do gólových šancí. Před koncem třetiny se trefil ještě Tomáš Dvořák po přihrávce bratra Filipa a stanovil tak skóre po 30 minutách na 7:1.

Třetí třetina udělala z rozhodnutého utkání debakl. Výsledek 11:0 této pasáže hovoří za vše. Čtyřikrát se v ní prosadil Imramovský, který konečně našel střeleckou mušku, 3x kapitán Řádek, po jedné brance přidali Staněk, T. Dvořák, Kos a F. Dvořák. Jedině Vábek nedokázal ani jednu z mnoha svých vyložených šancí proměnit. Ale v šatně pak slíbil, že se pro příště polepší :)

branky Žďáru: F. Dvořák 4, Imramovský 4, Kos 3, Řádek 3, Staněk 2, T. Dvořák 2. Asistence: Kos 4, F. Dvořák 3, Imramovský 3, Vábek 3, Tlustý 2, Řádek, Staněk. Sestava: Krátký, Mifka - F. Dvořák, Tlustý, Ri. Kafka - Kos, Imramovský, T. Dvořák, Vábek, Staněk, Řádek.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je čtvrtek 7. 7. 2022
Svátek slaví Bohuslava