A-tým se protrápil ke třem bodům proti Trutnovu
21.1. 2014
Po sobotní výhře v prodloužení chtěli Hroši získat další tři body do tabulky. To se nakonec povedlo, ale co to stálo sil a nervů.

Hippos Žďár nad Sázavou – FBC Trutnov 8:7 (3:5, 1:1, 4:1)

Trutnov přijel do Žďáru s pouhými osmi hráči do pole, ovšem ani domácí nebyli v plné síly. Pro sobotní zranění nemohl a ještě chvíli asi nebude moci nastoupit M.Zerák a dále byl omluven Tlustoš. Začátek utkání ovlivnilo podcenění a špatná koncentrace na straně domácích a vysoká efektivita na straně hostí. Po necelý pěti minutách vedl Trutnov 3:1 a domácí si brali time-out. Další gól ovšem vsítili znovu hosté a to už bylo potřeba pořádně zabrat. Prosazovat se začala především trojice F.Dvořák - Kos - Haman. První branku vstřelil Kos po nahrávce Hamana. Poté Kos nahrával a F. Dvořák vymetl pavučinu v rohu brány. V osmnácté minutě F. Dvořák vysokým balonem hledal O. Zeráka, před ním ovšem trefil míček soupeř hlavou a ten se dostal k centrovi první formace Hamanovi. Všichni hráči čekali hvizd sudích, ti dali ovšem výhodu a Haman s přehledem poklidil k tyči. Pak si hosté vzali dvoubrankové vedení zpět a stavem 3:5 první třetina skončila.
Druhá třetina byla opatrnější. Trutnov se spíše bránil a vyrážel k nebezpečným brejkům a Hippos se snažil překonat val na útočné polovině. V páté minutě prokličkoval Matěják obranou domácích a zvyšoval na 6:3. Nutno dodat, že kapitán hostí dělal Hrochům starosti po celý zápas. Hned po 11 vteřinách ale snižoval O. Zerák, opět z prostoru kolem branky. Do konce třetiny už žádný gól nepadl, ikdyž šancí měli především domácí dost. Jenom Haman spálil tři dobré šance.
Plány na obrat nabouraly hned první vteřiny třetího dějství, kdy skóroval opět kapitán hostujícího celku. Na 5:7 snižoval Kos, který se pěkně obtočil kolem branky a zasunul za nepozorného Škvrnu. Neuběhla ani minuta a Ondřej Dvořák našel v pádu svého jmenovce Zeráka a ten trefil přesně do šibenice. Deset minut před koncem byl vyloučen O. Dvořák, který si na trestné dvě minuty odpočinul, aby po návratu od poloviny hřiště prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Jedna z málo střel obránců, která nemířila pod horní tyč nebo nad bránu. Čtyři minuty před koncem dokončili Hroši obrat ve skóre. Po ose O.Dvořák-F.Dvořák-Imramovský se dostal míček ke žďárskému střelci č.7, který v signalizovaném vyloučení trefil přesně na vzdálenější tyč. Konec utkání si Hroši bez větších problémů pohlídali.

Zhodnocení: V prvé řadě jsme rádi za 5 bodů. Oba zápasy nás stály dost sil, oba soupeři byli silnými protivníky, ale většinu starostí si přiděláváme sami svým nedůrazem v osobních soubojích a svoji nekoncentrovaností. Takový přístup by na body v příštím zápase stačit nemusel.
Branky: Kos 3, Zerák O. 2, Dvořák F., Haman, Dvořák O. asistence: Kos 2, Haman, Dvořák F., Zerák O., Dvořák O.,Holcman, Imramovský.

Sestava: Macek, Kratochvíl, F. Dvořák, Čechal, O. Dvořák, Karásek, Imramovský, Melichar, Kos, O. Zerák, Haman, Holcman