-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Nešťastný domácí začátek dorostu
20.9. 2012
Tým dorostenců čekal na úvod první ligy na domácí půdě velmi těžký soupeř v podobě Havlíčkova Brodu. Druhý zápas s Českými Budějovicemi měl již slibovat boj o body. Bohužel ani jedno utkání nevyšlo podle představ a zrodily se tak dvě hrozivě vyhlížející prohry 1:9 a 7:14.
Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod – Hippos Žďár nad Sázavou 9:1(3:1, 3:0, 3:0)

Dorostenci, kteří letos dostali šanci hrát první ligu, se nemuseli sice vyrovnávat s odchodem hráčů v poli, což je jistě výhodou. Naproti tomu tým výrazně doplácí na nedostatek kvalitních golmanů ročníků 96-99 a letos tak musel shánět opět nového muže do branky. Jistá dávka smůly zapříčinila i první gól v naší síti hned po 25 vteřinách hry, kdy dostal Fejt jesle. Druhý gól v brance Hipposu přišel ve třetí minutě, kdy jsme díky střídajícímu centrovi odkryli střed hřiště pro útočný výpad Brodu. Poté se hra vyrovnávala a i Hippos několikrát zahrozil. Byl to ovšem opět Brod, který rozvlnil naši síť potřetí. První a jediná branka Hipposu v zápase padla díky Halamovi z nájezdu, jenž byl nařízen za faul na unikajícího Krejčího.
Ve druhé třetině přišla další dávka smůly, když si v oslabení srazil střelu soupeře do vlastní branky Kostečka. Pátý gól Brodu padl opět mezi nohami našeho golmana. V polovině druhé části se Brod dočkal i šestého gólu, když si naše křídlo nepohlídalo sběhnutí obránce Brodu po standardní situaci v našem obranném rohu. Druhá polovina části byla opět vyrovnaná a i Brod se musel mnohokrát o stav skóre obávat, nicméně kýžený výsledek v podobě gólu již nepřišel.

Ve třetí třetině se do sítě Hipposu dostaly ještě další 3 střely. První z nich byla po nahrávce středem hřiště od našeho hráče. Tu bez problémů zachytil útočník Brodu a nedal golmanovi šanci. Velká část třetí třetiny byla opět vyrovnanou, ale ani připravené útoky ani rychlé brejky, zejména od Krejčího, nepřinesly změnu skóre k lepšímu z našeho pohledu. Osmou branku vstřelil z dálky obránce Brodu, od kterého bylo naše křídlo příliš daleko na to, aby mohlo střelu odblokovat. Nedlouho poté zastavil zbytečně hrubě soupeře Brodu Kafka a v oslabení dostal Hippos poslední devátou branku. V utkání jsme nebyli o tolik horším týmem, ale srážely nás nešťastné branky (dvoje jesle, vlastní), hrubé individuální chyby (špatné střídání a rozehrávka středem) a zbytečná vyloučení v případech, kdy nehrozilo bezprostřední ohrožení naší branky.

Branka: Halama. Přesilovky: 3:1, Využití 2:0.
Hippos Žďár nad Sázavou – FBC AKCB Štíři České Budějovice 7:14(4:4, 3:3, 0:7)

Trenérova očekávání před zápasem s Budějovicemi směřovala k boji o body. Hippos ale opět nezachytil začátek utkání. Štíři vsítili první gól po rychlém výpadu zpoza branky, když si náš golman špatně hlídal tyčku. Taktika vyhrávání buly dopředu se Budějovicím vyplatila v zápětí, protože na vzniklou situaci nestačila naše obrana reagovat a Hippos prohrával 0:2. Navíc po odehraných třech minutách se trefili Štíři znovu přesnou střelou nad rameno golmana. S hrozivým stavem se pokusila něco udělat dvojice Holcman-Šimka a povedeným rychlým přechodem do útoku ukázala, že Hippos neskládá zbraně. Soupeř zanedlouho odpověděl čtvrtým gólem. Nicméně Hippos se dokázal vzchopit a třemi přesnými zásahy do konce části srovnal skóre. Nejprve po standartce v rohu skóroval Halm. Poté zaúřadovala opět dvojice Šimka-Holcman a srovnání přišlo z hole Halamy v přesilovce.
Ve druhé třetině šel soupeř po brejku opět do vedení, nicméně Hippos dalším přesilovkovým zásahem opět srovnal. A jelikož přesilovky již nejsou naším strašákem, tak se dokonce dostal díky další početní výhodě i do vedení 6:5. V tu chvíli chtělo vnést do naší hry a na hokejky více klidu. To bohužel rozhodně neprovedla naše první pětice, která tak neskutečně zadrbala standartku na půlce, že z toho byl další brejk soupeře, který pohodlně zakončil proti bezmocnému Fejtovi. Špatné přebrání hráčů soupeře zapříčinilo sedmý gól v naší síti. Z něj se ještě Hippos oklepal a Šimka ze souhry na levé straně hřiště opět srovnal.

Bohužel florbal se hraje na tři třetiny a tu poslední opanovali Štíři. Sedmi góly v naší síti postupně rozhodli zápas ve svůj prospěch. Opět jsme byli svědky některých smolných okamžiků v podobě dvojích jeslí a některých obrovských individuálních chyb i při střídání, které nás stály zbytečné branky v naší síti. Prvoligová premiéra tak týmu nevyšla, ale je třeba se oklepat a poučit ze všech chyb a myslet na další zápasy. Tým i s ohledem na golmanský post nemá ambice zaujmout vyšší patra soutěže, ale pro kluky je to především obrovská zkušenost, kterou využijí za pár let v mužské kategorii.

Branky: Šimka 2, Halm 2, Halama 2, Kafka Ri., Asistence: Holcman 3, Halm, Mach, Halama. Přesilovky: 7:2, Využití 3:1. Sestava: Fejt, Kafka Ri. Kafka Ro., Kostečka, Juráček, Holcman, Halama, Šimka, Mach, Halm, Krejčí, Chrást, Obrdlík, Keller, Staněk, Prokop

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 21. 1. 2020
Svátek slaví Běla