Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Áčko i přes prohru do play-off
20.2. 2012
Díky zaváhání Plzně se áčko dostalo děv kola před koncem soutěže do play-off. Výsledek Plzně ale před zápasem znám nebyl a tak si chtěli Hroši uhrát postup sami. V sobotu hráli v Náchodě. Bohužel nakonec po smolných gólech prohráli 7:6.
FTS Florbal Náchod - Hippos Žďár nad Sázavou 7:6 (2:1, 2:1, 3:4)

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný. Oba celky se snažili především bránit. První větší možnost nabídla hostům přesilová hra v šesté minutě. Po dvou pokusech, při kterých chybělo málo nakonec šest vteřin před vypršením trestu, Hroši trestali. Dvořák F. našel přihrávkou přes celou šíři hřiště Melichara a ten střelou z první nedal Hálovi šanci. Pak se zápas vrátil zpět do kolejí opatrné hry. Až v osmnácté minutě se stav měnil. Domácí vystihli rozehrávku obránců a střelou, která byla ještě tečována, srovnali stav. Půl minuty šel Náchod dokonce do vedení, když se přesně do horního rohu trefil Jirák.

Hippos šel do druhé třetiny s tím, že musí zlepšit svoji hru. To ale nebylo proti bojovnému soupeři, který všechny útočníky bránil osobně, lehké. Osm minut trvalo, než se mohli Hroši radovat z vyrovnání. Melichar se v blízkosti branky zmocnil volného míčku a v takovýchto chvílích se žďárský kapitán málokdy mýlí. Bohužel v té samé minutě šel Náchod znovu do vedení po střele na první tyč. Pět minut před koncem části pak Náchod poprvé odskočil do dvoubrankového vedení. Špatná rozehrávka jednoho z útočníků hostí a výsledkem byl další inkasovaný gól. Stavem 4:2 druhá část skončila.

Až ve třetím dějství žďárští ožili. Svého soupeře přehrávali, ale bohužel se dopouštěli individuálních chyb, které soupeř trestal. Po dvou minutách snížil na 4:3 Turinský, který vymetl horní roh brány. Za další čtyři minuty se ze tří hráčů Hippos staly kužely, Moravec mezi nimi prošel a nakonec si poradil i s Mifkou v bráně. Ten nastoupil letos vůbec poprvé. V polovině utkání se odehrály dva důležité okamžiky. Nejprve Dvořák F. přihrál Zerákovi O. na čtvrtou branku hostí a pak v dalším střídání dostal loktem Melichar a tato rána a hlavně velká boule ho na pár minut vyřadila za hry. Ve třinácté minutě srovnal Kos, kterého pěknou nahrávkou vybídl ke skórování Tlustoš. Poté se v přesilové hře do hry vrátil Melichar, ikdyž jeho oko vypadalo hrozivě. Přesilovka bohužel trvala jen půl minuty a poté byl vyloučen Dvořák F. Nutno dodat, že vyloučení bylo hodně přísné. Ale rozhodčí sečetl několik menších faulů a tak se hrálo ve čtyřech. Bez gólů. Stav utíkal a stav byl stále vyrovnaný. Až přišlo lehké nahození náchodských a míček k údivu všech skončil v bráně. To běžela sedmnáctá minuta. Pak Hippos dostal další nešťastnou branku. Dva hráči v rohu čekali, že rozhodčí pískne faul. Bohužel píšťalka zůstala němá a Jirák tohoto nedorozumění využil. Po této brance Hippos odvolal brankáře a nasadil do hry to nejlepší, co může nabídnout. Snížení přišlo po necelé minutě. Dvořák F. obešel dva hráče a třetí nahrávkou v zápase nabídl snížení Imramovskému. Ten z bezprostřední blízkosti Hálu překonal. Tlak Hrochů pokračoval dál. K vidění byly další velké šance. Nejprve Kosova střela a poté nebezpečná střela Tlustoše. Bohužel tuto ránu, která směřovala do brány, vyrazil jeden z jeho spoluhráčů. Nakonec si tak Hroši připsali další prohru na hřišti soupeře.

Branky: Melichar 2, Turinský, Zerák O., Kos, Imramovský
Asistence: Dvořák F. 3, Tlustoš 2, Karásek. Vyloučení 4:2, využití 0:1. Střely na branku 45:25. SH Náchod, 100 diváků. Rozhodčí Černý, Janoušek

Zhodnocení: Pro nic jiného než výhru jsme si nejeli. Bohužel dvě třetiny jsme se nemohli dostat do tempa. Třetí třetina už byla z naší strany lepší. Jen škoda nevyužitých šancí, kterých pár bylo. Dalším negativem jsou stále opakující se individuální chyby některých hráčů. Díky nim jsme Náchodu nabídli pět gólů. Hlavně poslední dva góly byly hloupé. Ale netřeba hledat výmluvy. Je potřeba si uvědomit, že zápas jsme měli rozhodnout dříve. Jinak je třeba vyzvednout přístup Meliho, který šel zpět do hry i s obrovskou boulí, přes kterou skoro neviděl na jedno oko jen, aby týmu pomohl. Dalším kladem je výkon Venci Donáta v obraně, jen škoda, že je starší ročník narození :-)

Sestava: Macháček, Mifka, Dvořák F., Karásek, Příhoda, Donát, Melichar, Imramovský, Tlustoš, Haman, Kos, Zerák O., Zerák M., Turinský