-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Dorost v domácí hale vybojoval 3 body
14.2. 2012
Na tým dorostenců čekaly o víkendu v domácí hale zápasy s týmy z čela tabulky. Druhý Jindřichův Hradec dokázali naši svěřenci poprvé v sezoně porazit a to v poměru 4:3 gólem v poslední minutě. Vedoucí tým z Bystřice nad Pernštejnem byl už ale nad jejich síly a po vyrovnaném zápase plném šancí mladíci nakonec podlehli 3:5.
FK Slovan Jindřichův Hradec – Hippos Žďár n. S. 3:4 (1:1,1:1,1:2)

Tým z Jindřichova Hradce patří po celou sezonu ke špičce ligy a na domácím hřišti nás tak nečekalo vůbec nic lehkého. Z dosavadních zápasů s tímto soupeřem jsme dokázali vytěžit pouze 2 body za dvě remízy. Ideální příležitostí, jak toto změnit, bylo právě domácí prostředí. Kluci šli do zápasu správně namotivovaní a již od začátku cítili šanci na bodový zisk. Soupeř na nás vyrukoval se stejnou taktikou jako v posledním zápase, proto pro nás byl přechod do útoku jednodušší. I když byl soupeř v napadání aktivnější, byli jsme to my, kdo dokázal díky této činnosti vytěžit první branku, jmenovitě Šimka po asistenci Holcmana. Odpověď na sebe bohužel nenechala dlouho čekat a již za minutu svítil na tabuli opět vyrovnaný stav.

Druhá třetina probíhala ve stejném duchu. Šance Jindřichova Hradce s jistotou likvidoval golman Kratochvíl a naše útočné výpady končily rovněž až v brankovišti soupeře. V této části jsme měli hned několik šancí, ve kterých se ocitli naši útočníci sami před golmanem Hradce. Svoje šance však proměnit nedokázali a tak jediným vstřeleným gólem Hipposu ve druhé třetině byla branka kopnutím nohou. To bylo posouzeno jako neúmyslné a mohli jsme se tak v páté minutě opět radovat z vedení. O vedení nás tentokrát připravila pomalá reakce na standardní situaci Hradce u naší střídačky. Hráč ve zdi tak již nedokázal zaujmout přesné postavení a odrazem od jeho nohy dostal míček směr do naší branky.

Úvod třetí části nebyl už vůbec podle našich představ. Hned po dvaceti vteřinách hry se ocitl míček potřetí v naší síti a bylo na nás převzít otěže zápasu. Jak si poradit s rychlým samostatným nájezdem ukázal všem přítomným nejmenší muž na hřišti Halm. Ten se po přesném výhozu Kratochvíla ocitl sám za obranou soupeře a zbývalo tak již překonat golmana. S tímto úkolem dokázal naložit mnohem lépe než většina našeho týmu a ještě v první minutě tak stihl srovnat. Touha po vítězství byla z naší strany patrná a našemu tlaku pomohlo i vyloučení soupeře v polovině třetiny. Dostali jsme se k několika střelám, ale ty ještě rozdílový gól nepřinesly. Stále napínavé utkání tak mohl rozhodnout jediný gól. Jindřichův Hradec, vědom si důležitosti utkání, si vzal tři minuty před koncem oddechový čas. I když pak dokázal ještě několikrát ohrozit naši branku, radovala se nakonec lavička Hipposu. Obránci Hradce jako již několikrát v zápase nechali našeho hráče za svými zády a Dolák po nahození Denka dokázal zpracovat těžký balon a v pozici téměř na malém brankovišti soupeře se nemýlil. Žďárská lavička zažila výbuch radosti a zbývalo tak již jen odbránit poslední minutu. Bezpečné vyhození míčku v posledních vteřinách zápasu naši hráči zvládli a tak jsme dokázali konečně porazit Jindřichův Hradec v poměru 4:3.

Branky: Šimka 2, Halama, Dolák
Asistence: Holcman, Krejčí, Denk, Kratochvíl


Hippos Žďár n. S. – ASK Bystřice n. P. 3:5 (1:1,1:1,1:3)

Bystřice, jakožto v letošní sezoně celek dominující soutěži, měl na kontě před zápasem téměř dvojnásobný počet bodů než Hippos. Vzájemné zápasy tomu sice co se bodového zisku týče odpovídají(do turnaje 2 prohry a 1 remíza), ale vždy jsou vyrovnané a Bystřice o svých výhrách rozhodla až v závěru utkání. Hippos nabuzen ranní výhrou nad Jindřichovým Hradcem chtěl Bystřici potrápit i tentokrát a věděl, že zisk bodů není nemožný. Bystřice neměla tak vysunuté napadání jako předchozí soupeř Hipposu a hrál se od začátku vyrovnaný florbal. Byli jsme si vědomi střelecké kvality Bystřice, a proto bylo nutností zamezit střelbě co nejvíce. Plány nám ale naboural obdržený gól hned ve čtvrté minutě zápasu. Naštěstí žďárská druhá lajna hrála skvěle a hned z následujícího útoku si dokázala po ose Dolák, Halm, Halama vytvořit krásnou šanci, kterou posledně jmenovaný s přehledem proměnil. Ve zbytku první třetiny bylo k vidění ještě mnoho šancí na obou stranách. Ty ale končily na výborně chytajících brankářích obou týmů.

I druhá třetina nabízela florbal hodný celků z čela tabulky. Kvalitu oběma týmům přidávaly i výkony golmanů. Naopak s čím nemůžeme být spokojeni, je zakončení našich útočníků. I když už branku trefí, vždy tomu chybí těch pár centimetrů přesnosti, aby střely nekončily golmanovi na hrudi, ale až v síti. Je škoda, že právě chyba ve střídání, když jsme neměli míček zcela pod kontrolou za naší brankou, nás stála další branku v naší síti. Hippos se tak musel opět snažit o vyrovnání. Tentokrát se nepodařilo tak rychle jako v úvodu, i tak ale Hippos zbraně neskládal. Ve dvanácté minutě vyvezl Kafka míček z obrany až za polovinu hřiště a od levého mantinelu trefil přesně růžek bystřické branky. Naděje na body tak opět ožila.

Třetí část začala opět vyrovnaně a šancemi na obou stranách. V páté minutě opět přišel nešťastný okamžik pro mohutně povzbuzovaný domácí tým. Skákající balonek ve velkém brankovišti nedokázal nikdo z obránců poklidit do bezpečí ani nohou ani hokejkou, až se ze vzduchu trefil do naší sítě útočník Bystřice. Od té doby začal narůstat tlak Hipposu a kluci se rozhodně nesmířili ještě s prohrou. Na dlouhé chvíle jsme se usídlili na polovině Bystřice, ale stále bez gólového efektu. Po několika tvrdých zákrocích, zejména na Halma, se naskytla Žďáru i možnost přesilové hry. Hipposu se podařil zámek, ale chyběla přesnější střelba a tak jsme museli poté o balonky opět chvíli bojovat, což přesilovku rozkouskovalo. Známé nedáš-dostaneš se potvrdilo i tentokrát, když z první větší šance po ubráněném oslabení šel soupeř již do dvoubrankového vedení. Nejlepším možným způsobem se soupeři za tvrdé zákroky pomstil Halm, kterého našel samotného před brankou Dolák, a bylo to opět jen o jeden gól. Zbývaly 3 minuty do konce zápasu a bylo zaděláno na velké drama. Stav slibující ještě možnost bojovat o body trval ale opět jen minutu. Bystřice totiž dokázala 113 vteřin před koncem zápasu vstřelit pátou branku. Ještě před buly si trenér Bystřice vzal ještě oddechový čas. Bylo jasné, že i on si byl vědom naší síly a o výsledek zápasu se ještě obával. Hippos vrhnul všechny síly do útoku a i v tak krátkém čase si dokázal vytvořit ještě celou řadu brankových příležitostí. Bohužel stejně jako po většinu sezony i v tomto případě vázlo zakončení a i z vyložených šancí se nepodařilo vstřelit branku. Hippos tak odešel z napínavého zápasu s prohrou 3:5.

Branky: Halm, Halama, Kafka
Asistence: Halm, Juráček, Dolák


Zhodnocení: V domácím prostředí jsme díky losu hráli s týmy z čela soutěže. Svými výkony jsme potvrdili, že patříme rovněž do vyšších pater tabulky. Obrana Hipposu stále zůstává s přehledem druhou nejlepší v lize. Naše zápasy bývají většinou vyrovnané a rozhodují maličkosti. O to více je potřeba proměňovat šance, na jejichž nedostatek si rozhodně nemůžeme stěžovat. Stejně jako při většině předchozích zápasů platí, že se třemi vstřelenými brankami se florbalový zápas dá vyhrát jen těžko. Za výkon zaslouží všichni pochvalu a nezbývá než doufat, že bude mít stále stoupající tendenci.

Sestava: Kratochvíl, Juráček, Kafka Ri., Denk, Lorenc D., Lorenc J., Holcman, Šimka, Halama, Dolák, Halm, Koscielniak, Krejčí, Keller

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je čtvrtek 7. 7. 2022
Svátek slaví Bohuslava