-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

A-tým: Havlíčků Brod odjel ze Žďáru s prázdnou
13.2. 2012
V sobotu 11.2. se Na Bouchalkách odehrálo v rámci 19. kola první ligy ve florbale derby Vysočiny. Do Žďáru totiž zavítali Draci z Havlíčkova Brodu. Hroši chtěli zvítězit, přiblížit se play-off a vrátit Brodu vysokou prohru z minulého vzájemného zápasu. To se nakonec podařil po výhře 10:3.
Hippos Žďár nad Sázavou – Sokol Erupting Dragons H. Brod 10:3 (3:2, 4:0, 3:1)

Zápas začal poměrně opatrně. Oba týmy potřebovali vítězství a tak se čekalo na chyby. Hippos nastoupil na dvě formace a snažil se vnutit Brodu svoji hru. Skóre se poprvé měnilo v desáté minutě. To hráli domácí přesilovou hru. Míček se z jedné strany dostal na levou a Tlustošovu pohotovou střelu dorazil za záda Tvrdého pohotový Imramovský. Hned za minutu měli Hroši možnost druhé přesilovky. A tu také využili. Vše začalo a po deseti vteřinách skončilo u Imramovského. Během této chvíle se k balónku dostalo všech pět mužů v oranžovém a v závěru této akce Melichar připravil svého spoluhráče do vyložené pozice. Imramovský měl ještě dost času si míček zpracovat a poté ho umístil pod horní tyčku. Ve čtrnácté minutě opustil trestnou lavici Zerák O. a Hroši měli další možnost početní výhody. V té bohužel gól nevstřelili a ještě navíc inkasovali. Dvořák O. rozjížděl útok, při tom si nešťastně do míčku kopl a Liška této chyby využil. Hráče Brodu tento okamžik nakopnul k dalšímu gólu. Čapek našel téměř z nulového úhlu místo na první tyčce a bylo srovnáno. Dvacet vteřin před koncem šli Hroši ale znovu do vedení, které už do konce zápasu nepustili. V rychlém protiútoku se míčku dotkli všichni útočníci druhého útoku a akci zakončil neomylně Melichar.

S druhou polovinou měli v posledních zápasech Hroši problémy a těmto výkyvům se chtěli vyvarovat. Tlačili se do útočení a odměnou jim byli tři branky v rozmezí pěti minut na přelomu poloviny utkání. Nejprve Tlustoš využil Kosovu nahrávku a trefil přesně na zadní tyč nad nohu brankáře. Poté Kos přihrál na branku i Zerákovi M., ten neměl problém trefit odkrytou bránu. Za dvě minuty se prosadil i Zerák O., který ukázal v čem je silný a před bránou využil své síly, aby míček za tvrdého dotlačil. Stav 6:2. Minutu před koncem ještě fauloval jeden z hráčů Brodu a ve prospěch Hipposu bylo nařízeno trestné střílení. To nemohl provést nikdo jiný než Tlustoš. Ten je v těchto chvíli neomylný. S Tvrdým v bráně si pohrál, nalákal ho a Tvrdý skončil daleko z brány. Tlustoš pak v poklidu dovezl míček do prázdné brány. Druhá třetina skončila stavem 4:0 pro domácí, celkově prak 7:2.

Před třetí třetinou bylo takřka rozhodnuto. Hroši ale chtěli pokračovat v útočném florbale a bavit nejen sebe ale i diváky. Po dvou minutách se prosadil podruhé v zápase Zerák M. Dobře trefil nahrávku Imramovského a míček se nakonec za záda brankáře dostal. Rozhodčí byl naštěstí blízko a tak míček za čárou viděl. Po polovině třetiny nabídli Hroši gól Drakům opět svojí chybou. Tentokrát špatně rozehrál Karásek a Coufal po přihrávce Suchého střílel do odkryté brány. Dvě minuty před koncem se v přesilové hře trefil Kos. Hosté se nechali zbytečně vytáhnout z ulity a to potrestal po ose Tlustoš – Dvořák F. – Imramovský – Kos posledně jmenovaný. Halou se začalo ozývat deset, deset. Brod si tak raději vzal time-out. Hned po čtyřech vteřinách ale ukořistil míček jednomu z obránců opět Kos. Udělal si prostor pro střelu, vymetl horní růžek brány a vstřelil desátou branku žďárských. Poté už se skóre neměnilo a Hippos tak mohl slavit vítězství 10:3.

Branky Žďáru: Imramovský 2, Tlustoš 2, Zerák M. 2, Kos 2, Melichar, Zerák O. (Melichar 2, Kos 2, Imramovský 2, Tlustoš, Zerák O.) Vyloučení 2:6, využití 3:0. Střely na branku 29:17. SH Na Bouchalkách, 167 diváků. Rozhodčí Čížek, Herman

Zhodnocení: Utkání skončilo výrazným rozdílem ve skóre. S výsledkem i hrou můžeme být spokojení. Až na pár chvil jsme hráli to, co jsme chtěli. Byli kreativní a efektivní v útoku a v obraně jsme Draky do ničeho nepustili. Až na tři individuální chyby. Minule jsem byl rozmrzelý nad hrou a bodovým přínosem útočníků. Ty teď musím naopak pochválit. Šest útočníků, kteří zápas zahájili, si dohromady připsalo 18 kanadských bodů a to v celku rovnoměrně. Je ale potřeba si uvědomit, že Brod není v tomto rozpoložení celkem, který by nás měl ohrozit. Je potřeba neusnout na vavřínech a získat nějaké body z venku. Teď k tomu budeme mít ideální příležitost, protože budeme hrát třikrát v řadě mimo Bouchalky a to v Náchodě, na Kladně a v Litvínovu. Poděkování patři i divákům, kterých opět přišlo hodně a kteří nám vytvořili výbornou atmosféru.

Sestava: Macháček, Mifka, Dvořák F., Dvořák O., Příhoda, Karásek, Melichar, Imramovský, Tlustoš, Zerák O., Zerák M., Haman, Kos, Dvořák T.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je neděle 8. 12. 2019
Svátek slaví Květoslava