Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Béčko si doma vyšláplo na lídra
21.11. 2011
Poprvé se v této sezoně představil v domácím prostředí také mužský B-tým. A hned z toho byla dvě derby proti lépe postaveným týmům z Vysočiny. Výborný výkon v utkání s Havlíčkovým Brodem na body nestačil, ale zlepšená druhá polovina utkání s vedoucím týmem soutěže SK JeMoBu přinesla vítězství.
Hippos Žďár nad Sázavou B - Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod B 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)

Hosté se ujali vedení už po dvou minutách utkání a v polovině ještě náskok navýšili. Domácím se přes zvýšenou aktivitu branku vstřelit nepodařilo.

Vstup do prostřední části byl pro Hippos fatální, po 43 vteřinách se znovu prosadili brodští střelci. Gólovou odpověď přes několik slibných šancí přinesla až Tlustošova střela v polovině utkání, asistenci si připsal Sobotka.
Žďárské hokejky však dlouhou dobu mlčely a nic na tom nezměnila ani druhá přestávka. Naopak v úvodu poslední části se znovu prosadil Havlíčkův Brod, a to hned 2x. Za hrozivého výsledku 1:5 se Hippos nadechl k závěrečnému náporu. V sedmé minutě se trefil po Šimánkově přihrávce Sobotka, o minutu později se prosadil střelec A-týmu Ondřej Zerák. Na jeho branku asistoval Zástěra. Bohužel za této situace opět domácí nezvládli koncentraci a z následného protiútoku hosté kontrovali na 3:6, čímž odpor Hipposu definitivně zlomili

branky Hipposu: Tlustoš, Sobotka, O. Zerák, asistence Sobotoka, Šimánek, Zástěra. Vyloučení 0:2, bez využití.
SK JeMoBu - Hippos Žďár nad Sázavou B 5:7 (4:2, 0:3, 1:2)

Hippos mohl jít do vedení hned v úvodních vteřinách, když se po chybné rozehrávce JeMoBu ocitl junior Kepka tváří v tvář soupeřovu gólmanovi. Bohužel nenašel dostatek klidu k přesnému zakončení. Hráči JeMoBu si počkali na své oblíbené brejkové situace a v 9. minutě už vedli o dvě branky. Hned po buly po druhém obdrženém gólu našel Sobotka Kepku a tentokrát už žďárský mladík mířil přesně. Bohužel obrana Hipposu nedokázala eliminovat brejky soupeře a Řiháček dalšími dvěma brankami zkompletoval za 14 minut první třetiny hattrick. Snížení těsně před první přestávkou zajistil Hipposu Šimánek po kombinaci s parťákem Krobotem.
Do druhé třetiny přeskupil Hippos řady a trpělivou hrou s balonkem začal stahovat náskok JeMoBu. V šesté minutě napomohla žďárskému týmu přesilovka, kterou zakončil po Sobotkově pasu Ondřej Zerák. Vyrovnání zajistil Sobotka, kterému přihrával Šimánek. Do konce třetiny otočil Žďár skóre na 4:5. Po několika odrazech skončil balonek před Kepkou a ten trefil odkrytou branku.

V závěrečné části hráli Žďárští ještě trpělivěji, čekali na chyby soupeře a ty trestali. Druhou branku v utkání zaznamenal Šimánek, nahrávačem se stal opět Sobotka. V polovině poslední třetiny skóroval Tlustoš a rázem bylo tříbrankové vedení na straně Hipposu. Soupeř ještě v 9. minutě stihl korigovat, ale k obratu jej žďárští hráči nepustili.

branky Hipposu: Kepka 2, Šimánek 2, Sobotka, O. Zerák, Tlustoš, asistence: Sobotka 3, O. Zerák 2, Šimánek, Krobot. Vyloučení 2:1, využití 0:1.