-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Další vítězství, tentokrát nad Pelhřimovem
13.12. 2009
Ze žďárské palubovky se těžko vozí body. Naši prvoligoví hráči poměrně jasně přehráli trápící se Pelhřimov 6:1. Vzhledem k ostatním výsledkům zůstávají nadále uprostřed vyrovnané soutěže
Hippos Žďár nad Sázavou - Spartak Pelhřimov 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
branky Hipposu: Kos 2, Melichar 2, Imramovský, Piller (Pelhřimov) - vlastní, asistence: O. Dvořák 2, Tlustoš, Imramovský, Kos. Vyloučení 2:1, bez využití. Sobota 12.12.2009 SH Na Bouchalkách, 105 min, rozhodčí Kadlec Jan - Kadlec Marek, 123 diváků.
Pelhřimov nás sice v prvním vzájemném zápase víc než přesvědčivě porazil 10:2, ale od té doby se mu nedaří. Proto jsme po prvním vzájemném oťukávání převazili aktivitu my. Agilní Ondřej Zerák vybojoval útočný faul, standardku rozehrál Tlustoš za branku, kde čekal Kos. Ten si zpoza pelhřimovské svatyně nakroužil do rozestoupené hostující obrany a nedal brankáři hostí šanci. V dalším střídání se stejná dvojice dostala do brankové příležitosti, ale pelhřimovský Venkrbec ji lapil.

Poté se i hosté začali osmělovat k útočným akcím a Jarda Dobrovolný v naší brance se dost zapotil, aby nedovolil soupeři hned po naší brance vyrovnat. Tlak hostí vyústil v Karáskův faul, po kterém si šel na dvě minuty odpočinout. Oslabení jsme po dlouhé době ubránili bez inkasované branky, nutno podotknout, že nám k tomu Pelhřimovští svou nepřesnou kombinací bez výrazného ohrožení naší branky pomohli. Hned po návratu našeho beka z trestné lavice měl dvě luxusní šance Melichar, ale nejprve nepřehodil ležícího hostujícího brankáře a z následného závaru jej tvrdou střelou trefil do masky. Branku jsme však nevstřelili.

V polovině třetiny přišla série několika skvělých zákroků našeho gólmana Dobrovolného, který je podpořil i rychlým a přesným výhozem na nabíhajícího Melichara. Ten krosem našel Imramovského, který opět křížnou přihrávkou hledal na brankovišti Martina Zeráka. K "Malýmu" ale balonek neprošel. Odrazil se naštěstí znovu k Imramovskému, který si tentokrát jako adresáta své přihrávky vybral neobsazeného Melichara a žďárský kapitán podruhé rozvlnil pelhřimovskou síť.

První lajna se nechtěla nechat zahanbit a v následujícím střídání se tlačila do zakončení. Kos ovšem sobecky neposunul na volného Tlustoše a jeho střelu mu hostující Venkrbec lapil. Tlak domácích pokračoval. Nejprve Melichar po Imramovského přihrávce trefil břevno, v následujícím útoku se už mohl radovat. To když s Tlustošem zakončili útok dvou do tří tak "šikovně", že se přihrávka odrazila od hostujících obránců do pelhřimovské branky. A to přesně ve chvíli, kdy se gólman Spartaku přesunoval na druhou stranu. Pelhřimov mohl těsně před koncem třetiny snížit, ale skvěle chytající Dobrovolný mu to nedovolil.
Druhá třetina začala opět naším tlakem. Filip Dvořák zastavil útok hostí, podpořil útok, ale Kosa znovu vychytal hostující Venkrbec. Poté se do zakončení tlačila druhá lajna, Melichar posunul na Ondřeje Dvořáka jehož střelu na dvakrát nedokázal do sítě na dvakrát usměrnit tečující Ondřej Zerák.

Ve třetí minutě byl přísně za hru rukou vyloučen Tlustoš, ale dokázali jsme se ubránit. Přesilovka Pelhřimov nakopla a my jsme 10 minut nebyli schopni udržet balonek na svých holích. Až v šestnácté minutě jsme znovu skórovali. Ondřej Dvořák posunul po mantinelu na Kosa, kterému při kličce sklouznul balonek tak mistrně, že se z toho vyklubala druhá klička a Kos, nikým neatakován, proměnil samostatný nájezd.

Závěr třetiny se nesl v šancích na obou stranách. Nejprve se Imramovský neprosadil středem, protože mu hosté za pomocí faulu zablokovali hokejku. Následoval závar před naší brankou, naši obránci nedokázali skákavý balonek odstranit z dosahují pelhřimovských útočníků a ti nakonec překonali ležícího Dobrovolného. V posledních vteřinách mohl skórova beckhandem Tlustoš, ale gólman hostí mu jeho pokus lapil.
Třetí třetina začala v duchu posledních vteřin předchozí dvacetiminutovky. Hra se přelívala ze strany na stranu, nejprve musel zastavit gólman Dobrovolný nadvakrát dorážející soupeře, za pár okamžiků se Kosák ocitl tváří v tvář hostujícímu brankáři, ale nedokázal jej přehodit. Pak jsme ovšem zbytečeně vyklidili pozice dobrých pět minut jsme nebyli schopni podržet balonek na svých hokejkách.

Poté následovala pasáž našich šancí. O. Dvořák dobrým obranným zákrokem založil rychlý brejk, posunul na Melichara, ale ten nedal. Vzápětí Staněk z rohu našel v ideální pozici Kosa, ale ten místo míření volil tvrdou ránu bez přípravy, která skončila na helmě pelhřimovského gólmana. Z našeho tlaku vyústilo první pelhřimovské vyloučení, byť na něj zadělal Ondra Dvořák zbytečným váháním v rozehrávce a napadající soupeř jej fauloval. Hráli jsme přesilovku hodně staticky, bez střelby. Na druhou stranu jsme dvě minuty drželi balonek na hokejkách a nedovolili soupeři ohrozit naši branku.

Hned po skončení přesilovky se dostal do samostatného úniku Melichar, ale v zakončení mu gólman hostí přidržel hokejku a obránci hrající v brnakovišti dostali balonek do bezpečí. Rozhodčí nechali tyto přestupky bez povšimnutí. Stejně tak neodpískali další tvrdé zákroky a závěr utkání se zbytečně přiostřil. Všimli si až vzájemného souboje Melichara a hostujícího Kotena a oba poslali na dvě minuty odpočívat na trestnou lavici. Hra ve čtyřech vyšla lépe Pelhřimovu, ale skóre se neměnilo. Gólový účet utkání uzavřel Imramovský, který protrhl střeleckou smůlu po standradní situaci, kdy mu balonek přiťukl Kos. Imramovský s Melicharem mohli ještě v závěru přidal další branku, ale ze závaru na třikrát nedokázali dopravit balonek do Pelhřimovské sítě.

Dobrovolný, Zástěra - F. Dvořák, Karásek, O. Dvořák, Velecký, Pátek - Kos, Tlustoš, M. Zerák, Melichar, Imramovský, O. Zerák, Staněk, Turinský.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 27. 2. 2024
Svátek slaví Alexandr