-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Melichar rozhodl o postupu
4.5. 2009
Druhé utkání série s Českou Lípou bylo na programu v sobotu v hale Na Bouchalkách. Po vítězství na hřišti soupeře dokázali muži udolat svého soka i v domácím prostředí 5:4p a hned v sobotu rozhodli o tom, že v příští sezóně mají právo startovat ve druhé nejvyšší soutěži.
Hippos - FBC Česká Lípa 5:4p (0:0, 0:3, 4:1 - 1:0)
Branky:
Melichar 2, Kos, Velecký, Zerák O
2.5.2009, SH Na Bouchalkách, 103 minut, vyloučení 0:1, využití 0:0, oslabení 0:0, rozhodčí Turay - Žatečka, 202 diváků

Série dvou poražených z prvního kola se přesunula na víkend do Žďáru, kde mělo padnout rozhodnutí, komu zůstane černý Petr. Lepší pozici pro rozhodující víkend měl Žďár, který dokázal vyhrát na hřišti soupeře a získal tak náskok v sérii 1:0. Samotné utkání začalo opatrně a žádný z týmů nechtěl udělat chybu. V první třetině gól nepadl, i když na obou stranách bylo k vidění několik zajímavých šancí. Diváci, kterých se sešlo přes dvě stovky, tak hlavní koření nedostali, ale to hlavní mělo teprve přijít. Hosté se tlačili do zakončení a opticky měli v první části navrch. Náš výkon nebyl ideální a nervozita na našich holích byla znát.

Druhá třetina pokračovala stejně, ale začaly padat branky. Bohužel do naší sítě. Od začátku jsme hráli hodně nervózně a hodně pasivně. Zbytečně jsme ztráceli míčky, nechali hrát soupeře a nabízeli mu možnost ohrožovat naši branku. Lípa vycítila svoji šanci, začala napadat naši rozehrávku a dokázala si vypracovat šance. První varování v podobě gólu v naší síti přišlo v deváté minutě, kdy rozehranou standartku u mantinelu dokázal využít sniper Procházka střelou na první tyč 0:1. Nebrali jsme toto varování vážně a za 40 vteřin to bylo o dvě branky. Nikým nekrytý Jedlička za naší brankou dostal prostor k free-stylu a hezkou parádou rozvášnil několik hostujících fandů 0:2. Byli jsme opaření a naše hra nebyla rozhodně na postup. Lípa byla na koni a my jsme měli dost co dělat, aby to nebylo za chvíli o tři branky. Pak si nešťastně obnovil zranění hostující brankář a my jsme se začali pomalu vracet do zápasu. Měli jsme několik vyložených šancí, hlavně druhá pětka si dokázala vytvořit tlak, ale branku jsme dát nedokázali. Do toho přišel další gól v naší síti, rychlý protiútok a nekrytý Veber z druhé vlny střílel přesně 0:3. S námi to nevypadalo vůbec dobře, hlavně naše hra nevěstila nic dobrého. Tlak hostů byl přerušen naštěstí přestávkou.

V šatně jsme si jednoduše řekli, že za takovou hru si nezasloužíme vyhrát a buď se probereme, nebo se bude hrát i v neděli. Paradoxně stav 0:3 nám přestav svazovat ruce a začali jsme hrát trochu uvolněněji. Tomu pomohl ještě brzký gól, který jsme dali v polovině třetí minuty. Kapitán Melichar dokázal vystřelit přes obránce svojí typickou střelu a bylo to hned veselejší 1:3. Za pul minuty to bylo již pouze o gól. Rozehrávku v rohu posunul Melichar na obránce Veleckého, který vystřelil, jeho tečovaná střela změnila směr a zapadla šťastně do branky 2:3. Za další pul minuty bylo srovnáno, když se prosadil Kos a bylo to v čase 3:32 3:3 a začínalo se od nuly. Za necelou minutu jsme dokázali vyrovnat a na koni jsme byli my. Pro soupeře to byl šok a my jsme byli na koni. Do konce třetiny jsme byli lepším týmem a měli více šancí, ale další gól jako pojistku jsme nepřidali. Prosadili se hosté šťastným gólem, když nahození zpoza branky si našlo cestu do naší branky 3:4. Nás to však nepoložilo a hráli jsme stejně jako na začátku třetiny. Vyrovnání zařídila druhá pětka, když přečíslení využil Zerák O, který poklidil z první nahrávku za gólmana 4:4. Chtěli jsme utkání rozhodnout v řádné době, ale gól jsme již nepřidali. I před naší brankou bylo horko, ale třetí třetina vyzněla jasně pro nás. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V tom se hrálo o všechno a každá střela mohla rozhodnout. My jsme nechtěli jenom vyčkávat a hráli jsme pořád stejně, i soupeř nešel do prodloužení s nějakou opatrnou hrou. Rozhodnutí přišlo na začátku páté minuty. Naštěstí jsme se radovali my a rozhodli o postupu do vyšší soutěže již v sobotu. Zastavili jsme nebezpečně vypadající brejk hostů a nikdo jiný než kapitán týmu Ondra Melichar vystřelil opět zpoza obránce a míček se zastavil až v síti 5:4. Vypukla hrozná radost a nadšení v ochozech. Dokázali jsme otočit nepříznivý vývoj utkání a i přes nepříliš dobrý výkon po dvě třetiny jsme slavili vítězství. Paradoxně jsme podobně jako Lípa přišli o postup v utkání s Wizards, kdy jsme v rozhodujícím utkání vedli, byli lepší, ale soupeř nám postup ukradl výborně odehranou pětiminutovkou. Je na místě poděkovat skvělým divákům, kteří vytvořili zápasu perfektní kulisu a podporovali nás i v momentech, kdy se nám nedařilo.


Černý Petr tak zůstal České Lípě, je však nutné si přiznat, že se utkaly vyrovnané týmy a oba zápasy byly napínavé a rozhodovaly maličkosti. Po dlouhé sezóně to tak bylo také hodně o štěstí a vůli. Děkujeme soupeři za férové zápasy a věřím, že si je i přes krutý konec užil, protože hrát vyrovnané napínavé zápasy před plnou halou je o něčem jiném než běžný zápas v základní části. Přeji České Lípě, ať se jí daří v příští sezóně a vybojuje si postup co nejdříve.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 23. 7. 2019
Svátek slaví Libor

V našem klubu to je:
  • Denk Libor
  • Dolák Libor
  • Veselský Libor