-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Muži přezimují na prvním místě
23.11. 2008
Poslední dvě utkání roku 2008 odehráli muži v Kaplici. V prvním utkání dokázali porazit Tábor 6:2, když celé utkání měli více ze hry. Druhé utkání s Pardubicemi se zlomilo na naši stranu ve druhé třetině, konečný výsledek 14:4. V tabulce tak máme 27 bodů a jaro zahájíme na prvním místě.

Hippos - 1.FbK Jolly Tábor 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)

Branky: Blažek 2, Melichar, Tlustoš, Imramovský, Zerák M.
22.11.2008, SH Obývák Kaplice, 78 minut, vyloučení 1:3, využití 0:0, oslabení 0:0, rozhodčí Paletám - Bělohlav, 27 diváků

Poslední výlet roku 2008 byl zároveň tím nejdelším. Čekala nás cesta do Kaplice, na níž jsme vzhledem k počasí vyrazili s dostatečným předstihem. Silnice nakonec i díky Mrázkovi byla sjízdná a tak jsem dorazili včas do obýváku na mač s Táborem. Husité měli dobrý vstup do soutěže, ale pak se jim sudlice zasekli a okupují střed tabulky. Plac v místní školní tělocvičně nepatří k největším a tomu jsme podřídili i naši strategii. Důsledně bránit a v útoku hrát jednoduše směrem k brance. To v Kaplici znamená již od vlastní branky střílet na soupeřovu branku. Utkání začalo opatrně, Tábor vyčkával a nijak se nehrnul do napadání. To nám vyhovovalo a tak jsme mohli vymýšlet útočné kombinace. Měli jsme optickou převahu a hosty moc do šancí nepouštěli. První gól padl v minutě páté, to se Bembelák začal montovat do rozehrávky standardní situace, rozehrál velmi špatně na Melyho ( prý to mělo být na Grygeru… ), ten mu čudlu vrátil a Bemby svou chybu napravil plašmuškou do sítě Tábora 1:0. Pak jsme měli několik příležitostí, ale Václavík v brance hostů měl svůj den a to se to špatně hraje. Udeřilo na naší straně, nenápadná akce a tečovaná střela postavila Ikera do role podavače míčků 1:1. Do konce třetiny se již skóre neměnilo, i když šance byly. Naše jednoduchá hra dávala mnoho příležitostí zejména pravým křídlům, zejména Malysz si na nedostatek šancí nemohl stěžovat.
Do druhé třetiny jsme zamíchali se sestavou. Nejprve jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme nevyužili, i přes několik loženek, 6 vteřin po skončení jsme však prohodili napadající hráče hostů, Zery zakombinoval a Sušina vymyslel angličana 2:1. Za minut jsme zvýšili a zlomili odpor Tábora. Grygera rychle rozehrál do otevřené obrany, Sušina pokopnul míček přes domácího beka na Melyho, který zakončil nad nohu Václavíka 3:1. Pak jsme měli několik příležitostí, i hosté občas zahrozili, skóre se již nezměnilo Na konci třetiny šel do chládku Grygera, hosté se o výhodu připravili savým faulem a hrálo se chvíli ve čtyřech na každé straně.
Poslední dějství se odehrávalo ve stejném duchu. Jednoduchá hra s maximální snahou o zakončení a zároveň pozorná obrana s cílem nepřipustit komplikace. Do desáté minuty bylo ještě o co hrát, poté jsme zlomili odpor Tábora čtvrtou brankou. Mely nahrál Zerymu, míček neskočil a Zeryho ho poslal na přední tyč 4:1. Poté Tábor zvýšil aktivitu v napadání, na obrat bylo ale pozdě. Při obléhání naší branky jsme míček dokázali vypíchnout do brejku Malyszovi, který ranou z poloviny hřiště zaskočil hostující góloše 5:1. Za půl minutky hosté dokázali snížit, když jsme po závaru před naší brankou nedokázali míček odehrát do bezpečí 5:2. Za půl minuty měl Tábor standardní situaci na naší polovině a vzal si oddechový čas pro poradu. Dokázali jsme se ubránit a z následného brejku se prosadilo druhé útočné komando po ose Mely-Sušina-Malysz, kdy posledně jmenovaný záhadně usměrnil míček do branky Tábora 6:2. V tomto utkání jsme nepodali nijak dobrý výkon, na body nám to však stačilo a další body byly na světě.

Hippos – Kooperativa Pardubice B 14:4 (4:3, 3:1, 7:0)

Branky: Melichar 8, Tlustoš 2, Imramovský 2, Kos, Zerák M.
22.11.2008, SH ZŠ Školní Kaplice, 85 minut, vyloučení 0:2, využití 2:0, oslabení 0:0 rozhodčí Bělohlav - Pumpr, 13 diváků

Perníkáři nás loni obrali o postup do baráže, letos nastupují v podobné sestavě a tak se soutěž zdá být objektivní i přes přítomnost zálohy některého z elitních klubů. Pardubice jsou kvalitním mužstvem a jejich postavení v tabulce to dokazovalo. Na tomto turnaji změřili síly s Budějovicemi a naším souborem. Utkání začalo opatrně s čekáním na gól Ten se podařilo vstřelit nám, když ve třetí minutě našel agilní Malysz kanonýra Melichara, který začal svoje galapředstavení střelou do víka 1:0. Rychlý gól nás trochu uklidnil, ale věděli jsme že soupeř i v osmi lidech neprodá svoji kůži lacino. Jakékoliv zaváhání nás vystavilo Kamila v ohrožení. To se ukázalo hned v minutě čtvrté, kdy jsme propadli v útoku a hostující Cíba prošel obranou a poslal načechraný butterfly na Kamila, který zamával křídly a vytáhl míček ze síťky. V sedmé minutě bylo ještě hůř, když nedorozumění v naší obraně a lehký míček končí opět za Kamilem. A my se začínáme trápit. Spousta zkažených nahrávek, ztracených míčků, váhavá rozehrávka, pasivita. Hosté nám jsou vyrovnaným soupeřem a my se musíme mít na pozoru. Vyrovnání přišlo v deváté minutě z hole kanonýra Melyho, kterého vyslal Velda. Za půl minutky se nám podařilo skóre otočit, když se trefil Bembelák 3:2. Jenže hosté nechtěli nechat body jen tak bez dozoru a opět vyrovnali, když se z půlky (v Kaplici hodně blízko) trefil opět Cíba doprostřed branky 3:3. Za půl minutky jsme opět vedli, když vyslal Kokos záludnou střelu, kterou si nejistý Svoboda v brance hostů srazil do síťky. Do konce třetiny se již skóre neměnilo, i když příležitost měly oba mančafty.
Před druhou třetinou jsme si zametli všichni před svým prahem a naše hra se začínala zlepšovat. Začali jsme hrát rychleji, pohybovat se a hlavně jsme zvýšili aktivitu a nasazení. To přineslo své ovoce, dostávali jsme se do více šancí a zamkli hosty k jejich brance někdy i na delší dobu. I Pardubice však hrály kvalitní zápas a dokázaly vyrovnat v minutě deváté, když svůj brejk dokázali i přes faul na gólmana proměnit. Podílel se na tom samozřejmě Cíba, který s účtem 2+2 v zápase dokázal, jak nepostradatelným hráčem pro hosty je. V jedenácté minutě jsme vyrovnali, když Sušina dokázal přetavit v gól nahrávku Melyho 5:4. Skóre se opět zvrtlo na naši stranu a již jsme si vedení nechali vzít. O pojištění hubeného náskoku se postaralo opět duo z druhé lajny, když Sušina přenechal za brankou Melymu, aby ten po pul hodině dokázal rozvlnit síťku hostující branky 6:4. Půl minutky před klaksonem jsme vedli již 7:4, když Grygera v brejku našel Melyho a ten se opět nemýlil. Postupem času jsme byli již lepším týmem, čemuž jistě přispělo to, že hosté byli pouze v osmi lidech v poli.
Další gól jsme dali v minutě páté, když Malysz zatáhl míč za branku odkud našel zpětnou nahrávkou Melyho, který poklízel do prázdné branky 8:4. Pak se ujala bratrská spolupráce, když Starej nahrál Mladýmu 9:4. Knokaut hostům dokonal Bembelák, kterého vyzval Mely 10:4. Hosty už jsme moc do šancí nepouštěli, síly jim docházely a tak jsme měli i přesilovku, protože si potřebovali hostující hráči odpočinout. Prvního hříšníka jsme nechali spočnout v chládku jen 17 vteřin, když Mely našel milimetrově Sušinu a toho nastalá situace nezaskočila 11:4. Do konce třetiny se již skóre měnilo jen třikrát, ale vždy za to mohl nahrávající Sušina a zakončující Mely. Ten si tak nastřádal svých 11 bodů v tomto zápase a nasadil k trháku v tabulce produktivity. Poslední gól jsme dali v přesilovce, když hostující hráč vyhodil míček rukou z hřiště jako gesto zmaru. Konečný stav tak 14:4, který možná neodpovídá poměru sil na hříšti, ale hosté doplatili na úzký kádr a postupem času už ani tolik nevzdorovali našim útočným manévrům. Ještě mám napsat jak chytal Kamil, tomu se v Kaplici nedaří a tentokrát to nebylo jiné. Ligový podzim jsme tak zakončili ziskem šesti bodů, na prvním místě budeme i na začátku roku 2009, po Novém roce se můžeme těšit na soupeře v domácím prostředí hned 4. ledna.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 12. 11. 2019
Svátek slaví Benedikt