Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Rezerva porazila lídra a potvrdila úspěšný víkend
13.11. 2008
Mužská záloha potvrdila úspěšný herní víkend klubu, když stejně jako „áčko“ dokázala přivézt zvenku plných 6 bodů. Nejdříve bez jakýchkoli problému zdolala FBC České Budějovice 11:0 a poté v napínavém duelu přehrála SK JeMoBu 6:5.
atx Hippos Žďár nad Sázavou B – FBC České Budějovice 11:0 (4:0, 3:0, 4:0)
Branky: Tlustoš P. 2, Tlustoš M. 2, Sobotka 3, Vítámvás 3, Vábek Asistence: Příhoda, Tlustoš P. 3, Dvořák T., Staněk, Vábek, Vítámvás Vyloučení: 2:3; Využití: 2:0 Rozhodčí: Pech, Kučera
Již od prvních vteřin bylo zřejmé, kterým směrem se bude utkání odvíjet. Budějovice byly v útoku naprosto neškodné a naše vždy pečlivě zformovaná obrana je nepouštěla do žádných výraznějších příležitostí. Jediné, k čemu se občas Jihočeši uchylovali, byly střely z větší dálky, které vždy s přehledem zlikvidoval výborně chytající Kárl, popřípadě jeho dobře umístěné břevno a tyče.

Obrana Budějovic si vybrala slabší den, a tak dovolovala našim střelcům prakticky cokoli. Náš útok zato disponoval zvučnými jmény a podle toho také vypadaly akce, které předváděl. Pohledné kombinace často končily míčkem v protivníkově bráně, nebo na jejích tyčkách. Dobře jsme také odehráli nabídnuté přesilovky, ze tří jsme dokázali vstřelit gól ve dvou případech.

Za zmínku stojí určitě nejkrásnější gól zápasu v podání našeho frýstajlisty Vábyho, který dostal míč přímo před branku, a jelikož byl naprosto sám, nabral jej na hokejku, udělal dvě tři kreace ve vzduchu a s přehledem umístil balón pod břevno.
SK JeMoBu – atx Hippos Žďár nad Sázavou B 5:6 (1:2, 1:2, 3:2)
Branky: Tlustoš P. 2, Turinský, Staněk 2, Dvořák T. Asistence: Sobotka 2, Vábek, Staněk 2 Vyloučení: 2:1; Využití: 0:0 Rozhodčí: Pech, Kučera
Od druhého zápasu toho dne jsme očekávali rozhodně větší florbalový boj, což se naplňovalo již od úvodního hvizdu. Věděli jsme, že JeMoBu mají silný útok, pročež jsme museli dřít naplno a tvrdě se prát o cenné body do tabulky, náš soupeř byl do tohoto zápasu neporažen.

Naše snažení se vyplácelo a v počátečních minutách jsme protivníka prakticky k ničemu nepustili. Ovšem v páté minutě jeden z jejich útočníků vybruslil zpoza naší brány, pohotově vystřelil, a k naší velké smůle se balon odrazil od JRa a doplácal se až za Krastyho záda. Zápas však rozhodně nebyl na konci a my jsme rozhodně nehodlali polevit. Ve dvanácté minutě našel Laďa úplně volného Bembeláka, který se prudkou ranou nemýlil a srovnal krok.

Povzbuzeni vyrovnávacím gólem jsme se hnali do útoku a o necelou minutu později vybojoval Váby volný úder v blízkosti jemnického brankáře. Jeho obránci se chtěli ještě dohadovat se sudím, ovšem Váby nelenil, pohotově rozehrál standardku na Turdu, který přiběhl na basketbalovou trojku a tvrdou ranou z první nás poslal do vedení. Zápas se od nynějška zcela přiklonil v náš prospěch, hráli jsme důsledně, plni odhodlání a soupeře jsme nepouštěli prakticky k ničemu jinému než ke střelám z dálky, se kterými si ovšem Krasty poradil.

V páté minutě druhé třetiny vyzval Laďa na zteč Staniho a ten bůhvíjak dokázal prohodit gólmana protivníka – tyčka, záda, tyčka, branková čára, gól. Stani si ještě jeden podobný kousek schoval na tři minuty později a poslal tak svůj tým již do tříbrankového vedení.

Byli jsme na koni a utkání jsme teď měli zcela ve svých rukách, ovšem to bych nebyli my, abychom si to vlastními chybami nezkomplikovali. Přestali jsme hrát důrazně, občas jsme vypouštěli některé souboje a JeMoBu tak postupně nad námi získávalo převahu. Jejich úsilí vyplynulo ještě ve druhé třetině ve snižující gól, když jeden z jejich útočníků pohodlně prošel kolem našich křídel a přesně umístěnou ranou z hranice trojky překonal našeho gólmana. Stále však ještě nebylo po zápase a nastala třetí, poněkud hektická třetina.

Již ve druhé minutě se Jemnici povedl třetí kousek, když si naše obrana naprosto neporozuměla, nerozebrala volné protihráče, a dovolila tak jednomu z nich neohroženě skórovat. Místo toho, abychom se opět soustředili na svoji hru, jsme ještě více polevili, nechávali jsme soupeře, aby si s námi hrál jako kočka s myší a naše nekoncentrovanost vyplynula ve vyrovnávající gól Jemnice v sedmé minutě. Následoval zběsilý úsek hry, kdy jsme si uvědomili, že náš soupeř opravdu umí dávat góly a pokud mu to budeme dovolovat, tak nám je opravdu nastřílí. Naštěstí máme v týmu velmi schopné hráče, a tak o necelé dvě minuty později dokázal Stani svým neohroženým úsilím vybojovat za soupeřovou bránou balón, předložil ho volnému JRovi a ten z bezprostřední blízkosti propálil brankáře. Opět jsme byli ve vedení a řekli jsme si, že tentokrát to již nepustíme. Moc dlouho nám to však netrvalo. Hned po následujícím buly si totiž vybral slabší chvilku Tury, namazal balón přímo k napadajícímu protihráči, ten vystřelil a následně i dorazil svou původní střelu a srovnal skóre.

My jsme však byli plni odhodlání tento vyhecovaný zápas dotáhnout do vítězného konce a tak jsme opět vrhli veškeré své snažení do útoku. Netrvalo ani minutu a důrazný Stani opět vybojoval balón, předložil ho Pítrsovi a ten se opět nemýlil. Stalo se tak na začátku desáté minuty, což znamenalo pět minut plných urputného boje za vítězství. Byla to část zápasu, kdy nás se svými zázračnými zákroky podržel Krasty. Přestože jsme si svoji snahu ještě částečně zkomplikovali vyloučením na začátku dvanácté minuty, vedení jsme udrželi a tento skvělý zápas, plný krásných florbalových momentů jsme skutečně vyhráli.

Sestava: Krátký, Mifka – Donát, Příhoda, Turinský, Dvořák T. – Tlustoš M., Tlustoš P., Vábek, Vítámvás, Staněk, Sobotka