Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

V síťce uvízlo šest bodů
9.11. 2008
Z nedělního výlovu v Budějovicích přivezli muži 6 bodů, když porazili domácí Jihostroj 8:3 a poté i v derby Duklu Jihlava 5:1.
Hippos - FBC Šťíři České Budějovice 8:3 (2:1, 4:1, 2:1)
Branky: Melichar 2, Zerák O. 2, Blažek 2, Dvořák O.
9.11.2008, SH České Budějovice, 80 minut, vyloučení 0:1, využití 0:0, oslabení 0:0, rozhodčí Kučera - Bílý, 10 diváků

V neděli jsme se podívali do Českých Budějovic, kde byla na programu druhá liga mužů. Z mlhy jsme se vyloupli do slunečného dne a tak jsme věřili v pěkný den. V prvním duelu nás čekal domácí Jihostroj, který po špatném vstupu do soutěže měl jistě o motivaci postaráno. Základním cílem bylo odolat úvodnímu tlaku domácích a zahrozit z nabídnutých šancí. Tato taktika se ukázala více než dobrá. Štíři na nás nastoupili ve velkém stylu, měli více ze hry, my jsme se bránili a občas vystrčili růžky. Naše obrana fungovala spolehlivě a co prošlo, pochytal Iker. S přibývajícím časem jsme se více a více dostávali z obležení a občas se podívali i k brance soupeře. Každá taková naše návštěva byla pro soupeře nebezpečná a my věřili, že se nějaký ten brejk podaří přetavit v gól.Tak se skutečně stalo na konci minuty sedmé. Jihostroj opět nedokázal prolomit naši obranu a nám se zčistajasna naskytla možnost brejku tří na jednoho. Ray si nevybral nalevo prověřeného snajpra Melyho, ale vyzval k zviditelnění vpravo se potulujícího Zeryho. Ten zavzpomínal na osvědčenou fintu „mířím do rohu, střílím do víka“ vyřešil situaci nečekanou bombou pod horní tyč a my vedli 1:0. To byla pro nás vzpruha a síly se začaly na hřišti vyrovnávat. Už se nehrálo jen před naší brankou, ale i my jsme měli několik zajímavých příležitostí. Štírům se podařilo vyrovnat v desáté minutě. To byla k vidění pravá jihočeská trma-vrma a dorážka skončila v naší brance 1:1. Nám se však podařilo zareagovat tím nejlepším způsobem, druhá letka chvíli uspávala domácí pavoukovce, aby pak Mely vyslal z půlky hřiště větroně, který těsně před brankou chytnul tu správnou turbulenci 2:1. Do konce třetiny se již skóre neměnilo, hra měla stále stejný průběh, naše koncentrovaná obrana a rychlé výpady, bezzubé útočení domácích.
Druhá třetina už byla z naší strany mnohem aktivnější. Domácí jsme pouštěli k naší brance čím dál méně a snažili se v útoku dostat domácí pod stálejší tlak. To se dařilo a domácí jsme v této fázi hry přestříleli a hlavně dali důležité góly, které domácím vzali vítr z plachet. Třetí gól přidal Ray, který po křídle unikl domácím a pak zaskočil brankáře střelou na přední tyč. Za necelé dvě minuty zvýšil Mely po souhře se Starým na 4:1. Za dvacet vteřin bylo po zápase, střelu Kosáka poklidil do branky vyškolený hasič Malysz a bylo to 5:1. Pak Budějovice nepokryli několikrát rozehrávku z rohu a z jedné takové situace padl další gól, když střelu Sušiny dokázal dorazit Starej 6:1. Domácím začali docházet fyzické síly a už nebyli v útoku tak agresivní a my měli více ze hry. Do konce třetiny však dokázali snížit, když střela z úhlu zapadla Ikerovi do víka 6:2.
Poslední třetinu jsme odehráli s vědomím, že pokud budeme pokračovat v naší taktice, nemůžeme toto utkání ztratit. Celý tým šlapal výborně v obraně a v útoku jsme si vypracovávali zajímavé příležitosti. Domácí už nám nepůsobili takové problémy, jejich aktivita opadla jednak nedostatkem fyzických sil a možná také jistou frustrací z vývoje utkání. V sedmé minutě sehrála naše první pětka krásnou kombinaci, kdy jsme se na dvě nahrávky dostali před branku soupeře, kde měl Hasič lehkou práci 7:2. Poslední náš gól dal Mely, kterého našel Pítrs a bylo to 8:2. Pak ještě Pítrs se Sušinou dopřáli domácímu bekovi trochu laktátu, ale gól se nám již vstřelit nepodařilo. Ten poslední tak dali domácí, když dvě minuty před koncem domácí útočník chytře nahrál zpoza branky zpět přes našeho beka na nabíhajícího hráče, který zametl míček do branky 8:3. Výsledek je možná pro domácí trochu krutý, ale naděje jim vzala špatná koncovka a možná taky trochu horší obranná činnost, kterou jsme využili k našim kombinacím. V tomto utkání jsme předvedli výborný výkon v defenzivě a splněním taktiky jsme si šli jasně za vítězstvím.
Hippos – FBŠ Jihlava 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: Imramovský 2, Melichar , Dvořák O., Blažek
9.11.2008, SH České Budějovice, 79 minut, vyloučení 3:4, využití 4:0, oslaben 0:0 rozhodčí Paletář - Kučera, 15 diváků

Před třetí hodinou vypuklo očekávané derby Vysočiny mezi námi a Duklou Jihlava. V první kole jsme nedokázali vstřelit ani gól a tak jsme měli o motivaci postaráno. K vítězství nás měla dovést poctivá obrana, soustředěnost a maximální nasazení. To se v tomto utkání ukázalo jako správná volba. Utkání začalo opatrně a hrál s vyrovnaný florbal, my jsme naráželi na skvělého Sedláčka v brance Jihlavy. Na první branku se čekalo do osmé minuty, kdy Malej vyslal Malysze a ten svojí typickou střelou dokázal rozvlnit síťku. Kouzlo Milína Řehoře bylo zrušeno a my se snažili přidat nějakou branku navíc. To se nám bohužel nepodařilo a udeřilo na naší straně. Jihlava rozehrávala míček od mantinelu a ze střídačky si naběhl lišák Koky a nikým nepokryt dokázal míček doplivnout do branky 1:1. To nás nepoložilo a hráli jsme stále aktivně a vytvářeli si další šance. Milína jsme dokázali pokořit v nabídnuté přesilovce, kterou jsme využili sehranou kombinací, když Sušina poklidil míček ke vzdálenější tyči 2:1. Do konce třetiny se již žádné semínko neujalo a nic nebylo rozhodnuté.
V druhé třetině pokračoval boj o každý metr hřiště, ale my jsme měli více příležitostí než Dukla. Jihlava hrála hodně důrazně, ale my jsme nic neopláceli a snažili se hrát koncentrovaně po celou dobu utkání a nenechat se rozhodit nefér zákroky nebo dokonce posměšnými pokřiky z hostující lavičky. Je škoda, že někteří hráči si neváží soupeře, to se sportem má pramálo společného. Na posměšky jsme zareagovali tím nejlepším způsobem - brankou. Dostali jsme výhodu přesilové hry, kterou krásně využil nekompromisní střelou kanonýr Mely 3:1.
Poslední třetina pokračovala se stejným scénáře jako dvě předešlé. My jsme pozorně bránili a v útoku byli nebezpeční, Jihlava marně vymýšlela jak překonat naši obranou vozbu. Ve čtvrté minutě Jihlavský Jerguš Bača neunesl tíhu okamžiku a dal Karymu přičichnout ke své hokejce. Sudí ho ocenil za výkon a poslal na pět minut do chládku. Nám se tak otevřela možnost zahrát si dlouho přesilovku a pojistit naše vedení. Měli jsme několik dobrých příležitostí, ale dočkali jsme se až v minutě sedmé. Mely soupeřově střídačce zahlásil, že to budeme hrát na střed a šli jsme na to. Dukla se nepoučila a tak po ose Mely- Zery- Sušina střílel posledně jmenovaný ze středu hřiště a s pomocí teče míček skončil za Milínem 4:1. Do konce třetiny se Jihlava snažila zkorigovat výsledek, ale neúspěšně. Na konci třetiny jsme dostali výhodu ještě jedné přesilovky, kterou jsme opět dokázali využít. Nejprve vyzval Sušina před brankou stojícího Zeryho, který se lekl prázdné branky a dokázal trefit pouze tyč – skutečně alibismus, aby pak Ray stanovil přízemní střelou konečný účet na 5:1. Utkání mělo podobný průběh jako to v Jihlavě, my jsme tlačili a ohrožovali branku soupeře a Jihlava se většinou bránila a marně se snažila něco vymyslet, aby ohrozila naši branku. Tentokrát jsme však dokázali naše šance využít a naopak Jihlava těch svých pár šancí proměnit nedokázala. Ještě prý mám napsat jak chytal Jarin – no co na Kamila šlo, to Jarin chytl. Do tabulky jsme si připsali 6 bodů za zodpovědné výkony a dobře splněnou taktiku. Je třeba zůstat na zemi, protože nás za 14 dní čekají v kaplickém obýváku další těžcí soupeři – Tábor a Pardubice.