-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Benfika zahájila sezonu výhrami
23.9. 2008
I pro mužský B-tým odstartovala liga o tomto víkendu. V dobře známém prostředí třebíčské haly jsme nejprve změřili síly s Třeboní, která loni soupeřila s naším Áčkem, poté jsme si jasně poradili se Soběslaví. Benfika se stala jediným týmem Hipposu, který v uplynulém víkendu stoprocentně bodoval.
FK Prague International Třeboň - atx Hippos Žďár nad Sázavou B 4:7 (0:3,1:1,3:3). Branky Kos 2, Stix 2, Haman, Tlustoš, Příhoda, asistence Tlustoš 2, Haman, Turinský, Kos. Bez vyloučení. Rozohdčí Draxler, Havlíček, 15 diváků.
Vstup do utkání se výborně povedl Vojtovi Hamanovi, který poprvé nastoupil za muže a hned po 18 vteřinách vteřinách rozvlnil síť za třeboňským gólmanem, když si před tím výborně narazil se Šimpem a odblokoval soupeřova obránce. Za necelé dvě minuty si benjamínek Haman připsal další bod, když vyzval Kosáka ke vstřelení druhého gólu. Škoda, že pak Vojta nepřišel do Swingu, aby to všechno pořádně zaplatil.

Náš tlak v první třetině přetrvával, do šancí jsme se dostávali poměrně lehce, soupeře jsme dokázali vždycky na delší dobu zamknout u jeho branky. Zato Jarda v naší brance se dost nudil. Gólově jsme tuo naši převahu vyjádřili až ve 13té minutě, kdy zafungovala spolupráce Stix-Turinský. Poté Třeboň vystřídala gólmany a začala víc kousat

Projevilo se to nasazením od začátku druhé třetiny. Hra se mnohem více vyrovnala a my jsme začínali mít problémy. Náš dobrý pohyb z první části se vytratil, vymýšleli jsme zbytečně složité přihrávky nebo se to naopak naši útočníci snažili rozhodnout sami a když už jsme se ocitli před prázdnou brankou, trefovali jsme tyče nebo ležící gólmany. Takhle postupně odmítli skórovat Šimp, Kosák, Stejk a další. Přesto jsme dokázali ještě vstřelit čtvrtou branku, kdy se individuálně prosadil Kos (s přispěním soupeřova obránce, který mu dal takovou kosu, že Kosákova střela skončila ve víku. Sám by to tak nikdy netrefil). V tu dobu jsme i my vystřídali brankáře, aby si také Moty odbyl premiéru v Benfice. Příliš jsme mu ale nepomohli, protože jen dvě minuty po našem čtvrtém gólu jsme nepokryli soupeře při zakládání akce a ten nás rozebral až do prázdné branky.

Start do poslední třetiny vyšel opět lépe nám, ale snad v největší šanci selhala Tlustošovi muška a trefil nataženou ruku už třeboňského brankáře. Tahle branka mohla rozhodnout. Bohužel. Naštěstí ho o pár minut nenapodobil Stejk a zvýšil. Soupeř se vzápětí prosadil dvěma brankami, ke kterým jsme mu dost pomohli naší špatnou rozehrávkou a z utkání rázem mohlo být drama. Naštěstí přeci jen našel Tlustoš ztracenou mušku a skvěle tečoval Kosovu střelu. Náš účet uzavřel tři minuty před koncem Boudy, který z postup obránce prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V závěru se ještě v dresu připomněl kdysi jeden z nejlepšsích extraligových střelců Jan Novák ('1964), který si na trojce skvěle pokryl balonek a nedal Žirymu šanci, aby ho ubránil a do víka upravil skóre na konečných 4:7.
atx Hippos Žďár nad Sázavou B - TJ Spartak Soběslav 10:3 (3:0, 3:1, 4:2). Branky: Melichar 5, Kos 3, Imramovský, Stix. Asistence. Imramovský 5, Haman, Tlustoš, Melichar. Vyloučení 0:2, využití 1:0. Rozhodčí Havlíček, Rokos.
Do druhého utkání nás přijeli podpořit Mely se Sušinou a byli na hřišti opravdu vidět. Start utkání měl ve své režii opět Vojta Haman, který ve třetí minutě přihrál Melymu na vedoucí gól. Zbytek třetiny jsme se ale dost trápili. Měli jsme hromadu šancí, ale prostě nám to tam nepadalo. Až v předposlední minutě. Nejprve Šimp nabil Kosákovi na druhou branku, v závěru pak zafungovala spolupráce Áčkových spoluhráčů Melichar-Imramovský.

Stejná dvojice se postarala i o další dva góly v soběslavské síti, jen u té druhé branky se střelec a nahrávač vyměnili. To už za námi byla polovina utkání a my vedli 5:0. Šestou branku přidal Kos, ale to snad nešlo ani nazvat akcí a tak místo oslav Kosák na střídačce zaslouženě klikoval. Asi bychom to nebyli my, kdybysme nevyrobili v závěru třetiny hrubici, kterou soupeř snížil a pokazil Jardovi čisté konto.

Na začátku poslední části se Mely chystal ke svému oblíbenému blafáku, ale soupeř mu urazil hokejku i z rukama a následovalo oprávněné trestné střílení. To s bravurou proměnil Stejk, který se do té doby střelecky trápil a aspoň takhle si zvedl sebevědomí. Sice jsme za chvilku podruhé inkasovali, ale Mely se Sušinou si přivezli formu ze zápasu proti Kaplicím a v rozmezí 61 vteřin se opět 2x prosadili. Pak se nám ještě podařilo využít přesilovku, když Kos po padesáti neúspěšných pokusech o střelu nebo přihrávku trefil prostředek brány, ze kterého mu soběslavský gólman v pravou chvíli uskočil. Poslední gól dali hosté, který už nic neřešil, akorát pokazil Jardův průměr.

Sestava: Dobrovolný, Moťka - T.Dvořák, Příhoda, Turinský, Tlustý - Kos, Tlustoš, Haman, Melichar, Imramovský, Stix, Vábek

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je pondělí 17. 2. 2020
Svátek slaví Miloslava

Narozeniny dnes slaví:
Ondřej Zerák (1988)