-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Junioři utrpěli dvě vítězství
11.4. 2008
Dvě další utkání sehráli junioři v Sezimově Ústí. V prvním zápase dokázali přes hrozný výkon zdolat tým Třeboně a ve druhém zápase, proti pěti borcům z Českého Krumlova, se nedalo dělat nic jiného než vyhrát. Získali jsme tak dalších 6 bodů a i nadále máme k zisku titulu nejblíže.
atx Hippos Žďár nad Sázavou – FK Třeboň Prague Int 6:4 (1:1,5:3,0:0)
Branky: Krobot 2, Srnský, Velecký, Turinský, Haman; Asistence: Staněk 3; Vyloučení: 2:3, využití 1:0
První zápas proti Třeboni měl být jen další z těch, které jednoznačně vyhrajeme, ale náš velmi laxní přístup způsobil, že jsme se až do konce zápasu museli bát o výsledek a netrpělivě jsme čekali na závěrečný hvizd. Soupeř nás zaskočil už v první minutě, když se mu podařilo objet našeho beka a z úhlu zavěsit pod břevno Ikerovy svatyně. Nás to ovšem nijak neprobudilo. Nedařila se nám rozehrávka, střelba, u každého míčku jsme byli pozdě, a když už se nám ho podařilo získat, tak jsme o něj brzo přišli…prostě to nešlo no. I přes to se nám podařilo na začátku šesté minuty vyrovnat. Stani proskákal s míčkem celé hřiště a v poslední chvíli přihrál Jelenovi do lajny a ten už se z úhlu nemýlil. Zbytek třetiny se už odehrál v klidu s několika střelami na obou stranách. Třeboň spíše betonovala a hrozila z brejků a my se ke střele dostali převážně z větších vzdáleností, ale naše pokusy v pohodě pochytal gólman soupeře, protože naše křídla byla líná si seběhnout před bránu a znepříjemnit, dorazit, nebo tečovat naše střely.

O celém zápase rozhodla divoká druhá třetina. My jsme zlepšili pohyb po hřišti i důraz v soubojích, ale i dál jsme kupili chybu za chybou. Na konci třetí minuty se dokázal prosadit Velda střelou z dálky, když gólman soupeře nedokázal udržet horkej brambor a zapadl mu do síťky. Za další minutu a půl se zopakovala naše akce z první třetiny, jen zakončujícím se stal Chobot a zvyšoval už na 3:1. Na začátku šesté minuty si vybrali slabší chvilku rozhodčí, kteří měli tu chvilku skoro celej zápas a darovali soupeři možnost snížit z trestného střílení, který touto lákavou nabídkou samozřejmě nepohrdl. Za tři minuty se nám opět podařilo odskočit na rozdíl dvou gólů. Chobot se snad jako první útočník nacpal před gólmana soupeře a dokázal dorazit do brány Staniho střelu při naší přesilovce. A když se za další minutu trefil Tury, tak to začalo vypadat, že už se herně zvedáme, ovšem po minutě přišel další kix v obraně a soupeř opět snížil na 5:3. Na konci dvanácté minuty našel Stani přihrávkou Vojtu Hamana a jeho zvláštní backhandové šťouchnutí zaplulo do třeboňské sítě. Ale hned po rozehrávce se nám opět podařil famózní kix a soupeř mezi námi projel jako nůž máslem a za šest vteřin opět snížil. To však bylo ze druhé třetiny vše a do závěrečné třetiny se šlo za stavu 6:4 pro nás.

V poslední třetině jsme už jen chtěli udržet naše vedení a moc se nikam netlačit. K tomu nám velmi pomohlo, že jsme to drasticky proházeli a stáhli to jen na dvě lajny. Díky tomu jsme i my konečně začali běhat a byla to pět ta hra, která nám sedí. Tlačili jsme se do gólmana soupeře, přesně přihrávali a celkově jsme byli konečně lepším týmem. Ovšem i přes to jsme v poslední třetině nedokázali dát gól, a když soupeř nedokázal využít čtyři minuty trvající přesilovku 5 na 4 na konci zápasu, tak se skóre neměnilo a my jsme si mohli jít odpočinout do šaten po vydřené a utrápené výhře 6:4. Takhle se ale o titul nehraje kluci…
atx Hippos Žďár nad Sázavou – FBC Český Krumlov 15:0 (4:0,4:0,7:0)
Branky: Bořil 3, Staněk 2, Holub 2, Krobot 2, Stix 2, Karásek 2, Žák, Srnský; Asistence: Staněk 4, Velecký 4, Srnský 2, Turinský, Karásek, Bořil; Vyloučení: 0:0
Ve druhém utkání nás čekal poslední tým soutěže z Krumlova, který přijel na zápas pouze s gólmanem a šesti hráči do pole, ale jelikož gólman neměl příslušné doklady, tak se musel mezi tyče postavit některý z hráčů. A tak soupeři nezbývalo ni jiného, než se postavit na brankoviště a jen odpalovat balonky co nejdál od jejich branky. I přes to se nám podařilo během úvodních čtyř minut dát tři góly, když se trefil Žáky z dálky, Stani z blízka a Holub opět z dálky a dá se říct, že se nám tak podařilo rozhodnout celý zápas. Od této chvíle už se místo běhání spíše jen chodilo a místo střelby se snažilo kombinovat až do prázdné branky. V půlce jedenácté minuty se znovu prosadil mladíček Holoubek a střelou do šibenice nedal gólmanovi šanci. To bylo z první třetiny asi vše, co stálo za zmínku.

Ve druhé třetině jsme se opět hned po rozehrání nastěhovali na polovinu soupeře a na dlouhé minuty mu nepučili míček. Nadále jsme dobře kombinovali a zbytečně se netlačili do zakončení. Až v páté minutě se dokázal konečně trefit Jimmy, když mu to Stani poslal do prázdný branky. V půlce třetiny dotrknul míček za záda krumlovského gólmana Jelen a mohl si tak připsat další zářez na paroží. Závěr třetiny pak patřil Stejkovi, který během jedné minuty dvakrát skóroval…není se čemu divit, protože i na trenálech mu to pálí. Většinu třetiny jsme tak opět odehráli s míčkem na našich hokejkách a soupeři ho pučili jen díky nějaké výraznější chybě a tak už zbývalo odkroutit závěrečnou třetinu a tradá domů.

Do poslední třetiny jsme udělali několik změn a trochu jsme zatočili s posty, aby byla taky trochu nějaká ta čurina. Velda se jako hbitý štírek posunul na křídlo, zatímco lenoch Stani šel odpočívat do zadních řad. Změny naší hru trochu oživily a hlavně v útoku se začalo více běhat, kombinovat i střílet. Výsledkem byli čtyři góly během čtyř minut. Za zmínku stojí hlavně Kariho zkušeňácká, nechytatelná teč, která proklouzla gólmanovi u bližší tyče, dále pak Jimmyho gól na 10:0 a dva góly Chobota. Na konci jedenácté minuty Velda doslova vyzval Jimmyho ke skórování, když mu to poslal na malý brankoviště před prázdnou branku a to je situace, kterou Jimmy umí na jedničku. Za půl minuty se konečně pořádně trefil Kari, když rychle rozehrál standartku od mantinelu. Konečnou tečku za zápasem udělal dvě vteřiny před koncem Stani a uzavřel tak skóre zápasu na krásných 15:0. Nutno říct, že Krumlov neměl proti nám větší šanci a jedinou otázkou bylo, kolik dokážeme dát gólů. Za zmínku stojí ještě Motáno čistě konto, když dokázal zlikvidovat celých pět střel soupeře. Do tabulky jsme tak získali plný bodový zisk a o tom jestli si udržíme první pozici se rozhodne 19.4., kdy se utkáme s Jindřichovým Hradcem a týmem Štírů z Českých Budějovic a pokud přivezeme aspoň čtyři body, tak by mohlo být veselo.

Sestava: Moťka, Zástěra – Žák, Velecký, Hort, Holub, Stix – Bořil, Srnský, Karásek, Staněk, Krobot, Turinský, Haman

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je pondělí 16. 9. 2019
Svátek slaví Ludmila