Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Muži stoprocentně úspěšní
19.10. 2007
V neděli bylo na programu 3. a 4. kolo 2. ligy mužů divize III. V Chlumci nad Cidlinou dokázali naši muži stoprocentně bodovat a po dvou výhrách 9:3 si připsali do tabulky dalších šest bodů.
Hippos – Pardubice B 9:3 (5:0; 0:1; 4:2) Branky: Kos 2, Melichar 2, Imramovský 2, Blažek, Vítámvás, Zerák O. SH Chlumec nad Cidlinou, 74 minut, vyloučení 0:1, využití 1:0, oslabení 0:0, rozhodčí Sábl – Žofka, 15 diváků a Fabka
Další výlet do neznáma, tak by se dal charakterizovat nedělní zájezd. Problémy jsme měli hned na začátku, kdy díky Fabce jsme nemohli nastartovat jedno auto a pomohl nám až obětavý obranný zákrok JRa, kterého jsme aspoň po dvou měsících zase spatřili. Nakonec jsme se do Chlumce dostali včas a někteří neměli aspoň čas být před zápasem nervózní. To prospělo zejména Kosákovi, který vsítil gól již po 47 vteřinách hry. Pardubice poskládali b-tým z juniorů a tak bylo od začátku jasné, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. V deváté minutě zazmatkoval gólman hostí natolik, že se Znojemákovi otevřela prázdná brána. Ač očividně zaskočen postavil se bokem k bráně a balon do sítě po svém doplácnul – 2:0. Za dvanáct vteřin se ujala spolupráce Malysz – Kosák a bylo to ještě veselejší. A když v minutě jedenácté zafungovala rozehrávka Mely- Sušina, museli si perníkáři vzít time-out. I po něm však Pardubice hrály osobku, která nám přinášela dostatek příležitostí k ohrožení jejich branky. Na konci třetiny jsme měli ještě přesilovku, kterou po závaru využil Sušina tupě pod horní tyčku – 5:0. V druhé třetině jsme se začali trápit. Hlavně se na nás podepsalo nové pravidlo o nestřídání stran a někteří tak měli problém s orientací na kterou že to stranu vlastně hrají. Po 36 vteřinách od úvodního hvizdu nevěnovali naši beci pozornost nahození hostujícího beka a útočník Pardubic změnil před Karlem směr míčku a bylo to 5:1. Do konce třetiny už žádný gól nepadl, i když jsme měli dostatek šancí, Pardubice se dostávaly do zakončení také často, ale zdramatizovat utkání se jim nepodařilo. Třetí třetinu jsme hráli opět po větru, chtěli jsme utkání pojistit a nepřipustit problémy. To se bohužel až tolik nenaplnilo, když jsme přestali hrát naši hru a darovali jsme svým přístupem hostům několik šancí ke snížení. Naše šance bohužel cíl nenašly a tak přišel trest. Dva góly v páté a sedmé minutě znamenaly nebezpečný stav 5:3. Za minutu však sebral Pardubicím naděje na bodový zisk Malysz, jehož jedovka pod ledem skončila přesně u tyče soupeřovy branky. Když se po 26 vteřinách trefil Mely, bylo jasné, že se soupeř snažil marně. Opět jsme se vrátili ke hře z úvodu zápasu a vypracovávali si jednu šanci za druhou. Ujaly se bohužel už jen dvě, nejprve se trefil Karlos (kód N) a po něm zpečetil osud utkání Mely – 9:3. Utkání jsme vyhráli zaslouženě, i když nutno dodat, že náš výkon nebyl chvílemi ideální.
Hippos – FBC Spartak Kaplice 9:3 (4:0, 3:1, 2:2) Branky: Melichar 4, Imramovský 2, Zerák O. 2, Kos SH Chlumec nad Cidlinou, 73 minut, vyloučení 1:0, využití 0:0, oslabení 0:0, rozhodčí Sábl – Žofka, 8 diváků a Fabka
V odvetě druhého kola jsme se střetli s týmem Kaplice. Průběh utkání byl stejný jako s Pardubicemi, rychlý gól vstřelil Kosák po nabídce Zebryho. V sedmé minutě se po závaru podařilo Melymu přiťuknout míček Sušinovi, který si poradil skvěle a bylo to 2:0. Vytvářeli jsme si dostatek příležitostí a hosty jsme přehrávali kombinací a aktivní hrou. Do konce třetiny padly ještě dvě branky. Nejprve Mely zakončil akci Zeryho a oba si do konce třetiny spolupráci vyměnili a bylo to 4:0. Vývoj utkání jsme měli pod kontrolou, škoda jen neproměněných šancí. Soupeř měl nějaké příležitosti, ale ty nedokázal skrze našeho gólmana Mifku propasírovat. Do druhé třetiny jsme ukecali soupeře ke změně stran a poznali jaké to je hrát proti větru. Podobně jako s Pardubicemi jsme trochu povolili v nasazení a zejména proměňování šancí a tak dostal soupeř možnost snížit skóre. Po uvolnění hostujícího útočníka na trojce to bylo už jen 4:1. Na tento gól jsme však zareagovali třemi góly v síti soupeře. Nejprve pro brejku hostí prokličkoval Karlos a servíroval Melymu, potom stejného hráče vyzval Sušina a čistý hattrick si Mely střihl po Rayově nahrávce – 7:1. Do konce třetiny se již skóre nezměnilo a bylo jasné, že se jen bude řešit otázka o kolik. Poslední část jsme odehráli s poklidem, ze kterého nás soupeř hned vyvedl, když se mu podařilo dvakrát skórovat a upravit tak skóre na 7:3. To nás vybudilo k větší aktivitě v útoku, výsledkem byl gól Sušiny a Zeryho, který stanovil na konečných 9:3. Nutno podotknout, že jsme měli několik dalších superšancí, které však pochytal výborný gólman hostí, jenž měl velkou zásluhu na tom, že utkání skončilo pouze 9:3 pro nás. Do tabulky jsme si tak připsali další plný bodový zisk, od začátku soutěže jsme neztratili ještě ani bod stejně jako Budějovice a Brod. Pohled na tabulku signalizuje, že tyto tři týmy budou výkonnostně někde jinde než zbytek pole. Ale je ještě brzy na nějaká předčasné závěry.