-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Třebíč nám vzala body
8.3. 2007
Remízou 3:3 jsme si zkomplikovali postupovou situaci a opět jsme potvrdili náš třebíčský komplex. V letošní sezoně jsme s aktuálně předposledním týmem tabulky ztratili pět bodů. Třebíč však dělala všechno proto, aby uspěla a to za cenu hokejových a zápasnických zákroků, které rozhodčí - také z Třebíče - nechávali zcela bez povšimnutí. Před tímto zápasem jsme "na rozjezd" porazili Skurut Hai Brno 11:2.
atx Hippos Žďár nad Sázavou B - VSK Skurut Hai Brno 11:2 (1:1, 4:1, 6:0). Branky Žďáru: Kos 4, Tlustoš 2, Stoček 2, T.Dvořák, Donát, Karásek, asistence: Stoček 3, Vítámvás 2, Donát 2, Kos, Tlustoš, Tlustý, T.Dvořák.
Dlouhou dobu jsme se nemohli prosadit a najít recept na zabetonovanou brněnskou obranu. Naše střely nebyly přesné, měli jsme problém si připravit pořádnou akci. Až v deváté minutě rozvlnil poprvé soupeřovu síť Tlustoš po Kosově asistenci. Brňané však po chybě v naší obraně za minutu vyrovnali. Do druhé třetiny jsme nastoupili mnohem aktivněji a po 70ti vteřinách nás Kos poslal do vedení. Tentýž hráč přidal po dvou vynikajících pasech obránce Donáta v této třetině další dvě branky. Vysokoškoláci stihli ještě jednou korigovat skóre, ale to bylo z jejich strany všechno. Poslední třetina se odehrávala jen v naší režii. Byli jsme nebezpeční jak z brejků, tak z postupných akcí, dobře jsme hráli přesilovku i rozehrávali volné údery. Z každé z těchto činností jsme vstřelili branku. A to jsme ještě spoustu příležitostí nevyužili. Přesto nám to stačilo na jedno z nejvyšších vítězství v sezoně.
TJ OA Spartak Třebíč B - atx Hippos Žďár nad Sázavou B 3:3 (1:1, 1:1, 1:1). Branky Žďáru: Kos 2, Tlustoš, asistence Stoček 2, Vítámvás.
Naše taktika čekat na chybu soupeře a poté ji rychlým přechodem do útoku využít vzala za své hned v první minutě zápasu. To gólmanovi Krátkému prošlo mezi nohama nahození Třebíče. Přesto jsme neznervózněli a hráli trpělivě. Naše šance končily buď vlastní nepřesností nebo zákroky daleko za hranicí pravidel ze strany soupeře. Rozhodčí, kteří však byli také z Třebíče, nepískali vůbec nebo minimálně. Až na začátku třinácté minuty jsme dostali výhodu první přesilové hry. Tu hned po rozherání vytužili Kos se Stočkem.
Ve druhé třetině jsme zvýšili aktivitu, ale Třebíč bránila, dá-li se tak jejich osekávaná, hokej a zápas nazvat, v pěti lidech kolem branky a vyrážela do rychlých protiútoků. Přesto se nám podařilo otočit skóre na naši starnu, když Vítámvás nezištně místo střely ještě jednou přihrál úplně volnému Kosovi a tomu šestá branka v tomto dni nečinila žádné potíže. Ovšem Třebíč opět vyrovnala, když využila nedůraz naší obrany. V závěru třetiny neudržel Tlustý nervy na uzdě a zbytečně se po faulujícím soupeři ohnal. Výsledkem bylo vyloučení na 2+10 minut. V průběhu tohoto trestu však bylo zjištěno, že žádná "desítka" v zápise napsaná není a navíc potrestaným hráčem z našeho družstva je podle zápisu někdo jiný. Když to zjistili rozhodčí, suše oznámili "tak se teda vrať". Tím pro ně záležitost skončila.
Poslední třetina nabídla ještě víc boje, než florbalu. Přesto jsme se ujali potřetí vedení, když jsme v desáté minutě využili další přesilovku. Ke skórování kapitána Tlustoše vybídl Stoček. Naše radost však neměla dlouhého trvání. Opět dobře nezafungovala obranná činnost, dva naši hráči napadli u mantinelu jediného soupeře, ten přes ně přihrál a vzniklou situaci 2 na 1 třebíč zužitkovala. V závěru jsme měli vítězství na našich hokejkách, ale rozhodčí byli zásadně proti. Nejprve byl ve vyložené brankové příležitosti stažen Tlustoš, rozhodčí však trestné střílení nenařídili. Soupeře sice vyloučili, ale z následující standardní situace jsme nic nevyužili, protože Třebíč nedodržela předepsanou třímetrovou vzdálenost. Sudí jaksi za tuto skutečnost zapomněli vylučovat. V posledních vteřinách jsme sice měli možnost, ale vítěznou branku jsme nedali. Po skončení utkání jsme se sesypali všichni na rozhodčí, protože zápas nejen ovlivnili, ale rozhodně nás poškodili. Brankář Krátký si z výměny názorů odnesl červenou kartu. A sudí? Zatímco jeden vypisoval zápis, druhý se tvářil nadále duchem nepřítomen, tak jak celý zápas, uhladil si fialovou pěšinku a s příjemnými 170 korunami v kapse spokojeně odešel. Až Vás někdy budou pískat Pařízek s Práškem, je se opravdu na co těšit. Ale určitě to nebude florbal.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 24. 11. 2020
Svátek slaví Emílie